Kiirguspäev

23. oktoobril toimub

 

Keskkonnaministeeriumis

 

kiirgusseminar.

 

Loe lähemalt!

Noorte looduskaitsjate tunnustamine

Otsime silmapaistvaid

noori looduskaitsjaid!

Kandidaate saab esitada

10. novembrini.

Loe lähemalt!

Keskkonnajuhtimise koolitus

16. oktoobril ja 27. novembril toimub keskkonnajuhtimise koolitus avaliku

sektori asutustele ja kontoripõhistele

organisatsioonidele.

Osalemine tasuta!
Uuri lähemalt!
 

Kuidas looduses liikuda?

1. augustist hakkas kehtima uus igaüheõigus ehk reeglid, mille järgi käituda looduses eramaal.

Lähemalt »

Uus jäätmekava 2014-2020

Uus riigi jäätmekava
keskendub jäätmetekke
vähendamisele.
Lähemalt »

Eelinfo

Neljapäev, 23. oktoober

Neljapäeval, 23. oktoobril kell 10 toimub Haapsalu Kultuurikeskuses Keskkonnaameti keskkonnahariduse regionaalne konverents. Konverentsile oodatakse osalema keskkonnahariduse valdkonnaga seotud inimesi: kooli- ja lasteaiaõpetajaid, koolide ja koolieelsete lasteasutuste juhte, keskkonnahariduskeskuste ja muuseumide töötajaid, haridusametnikke ja kõiki huvilisi, kes soovivad end paremini kurssi viia energia säästmise võimalustega. Konverentsil osalemine on tasuta, osalemiseks tuleb valida endale sobiv konverentsipaik ning registreeruda. Lisainfo leiab siit.

 

Neljapäeval, 23. oktoobril toimub Keskkonnaministeeriumis kiirgusseminar. Täpset teemade loetelu ja ajakava näeb siit. Loengutel osalemine  on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine.

Lisainfo ja registreerimine (20. oktoobrini): Krista Jüriado, Keskkonnaministeeriumi kliima- ja kiirgusosakonna peaspetsialist, krista.juriado@envir.ee, 626 2919.

 

Neljapäeval, 23. oktoobril kohtub Keskkonnaministeeriumis põlevkivi kasutamise arengukava 2016-2030 koostamise komisjon, et hinnata arengukava tervikuna.

Lisainfo: Berit-Helena Lamp, Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja, berit-helena.lamp@envir.ee, 6262910, 53036253.

Reede, 24. oktoober

Reedel, 24. oktoobril toimub Brüsselis Euroopa Liidu loodusdirektiivi elupaikade komitee töökoosolek.  Kohtumise teemaks on loodus- ja linnudirektiivi veebipõhise aruandluse tõhustamine, iseäranis andmete esitlusviis ja kättesaadavus, ning ruumiandmete esitamise parandamine. Keskkonnaagentuurist osaleb seal looduskaitse osakonna juhtivspetsialist Lauri Klein.

Lisainfo: Lauri Klein, Keskkonnaagentuur, looduskaitse osakonna juhtivspetsialist, lauri.klein@envir.ee.

 

Reedel, 24. oktoobril algusega kell 12 toimub Keskkonnaameti Kuressaare kontori saalis loopealsete taastamise infopäev. Infopäeval tutvustatakse kõigile soovijatele võimalust kaasa lüüa loopealsete ehk alvarite taastamisele projekti "Elu alvaritele" ehk "LIFE to alvars" raames. Infopäev toimub samal päval ka Liiva kooli saalis Muhu saarel, infopäev algab kell 17. Projekti rahastavad LIFE +Nature fond, SA KIK, Tartu Ülikool, Eesti Maaülikool ja Pärandkoosluste Kaitse Ühing. Riigimaadel aitab loopealsete taastamisele kaasa RMK. Täpsem info projekti kodulehelt.

Lisainfo: Annely Esko, Keskkonnaameti looduskaitse osakonna projektikoordinaator,  annely.esko@keskkonnaamet.ee, 680 7441 või 511 6738.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.