Eesti tegijad eesistumise ajal

Keskkonnaministeerium pakub

ettevõtetele ja organisatsiooni-

dele võimaluse tutvustada

eesistumise ajal oma tooteid,

teenuseid ja ideid. Kõigil

huvilistel palume reageerida

enne 7. aprilli. Lähemalt »

 

Euroopa maastikukonventsioon

Euroopa maastiku-

konventsioon on

esimene rahvus-

vaheline kokkulepe,

mis käsitleb otseselt

maastikke.

Lähemalt »

Eesistumine

2017. aasta teisel poolaastal

on Eesti esimest korda

Euroopa Liidu Nõukogu

eesistuja rollis.

Lähemalt »

Eesti õhukvaliteet

Eesti Keskkonnauuringute

Keskus pakub kõigile

huvilistele võimalust

reaalajas tutvuda

oma kodukoha

õhukvaliteediga.

Lähemalt »

Eelinfo

Teisipäev, 28. märts

- Algusega kell 9.30 toimub restoranis Kärbes (Vaba Lava, Telliskivi 60a/C1, Tallinn) Euroopa Liidu keskkonnapoliitika rakendamise hindamise tulemuste ning Eesti Euroopa Liidu eesistumise prioriteedi ökoinnovatsiooni tutvustus. Euroopa Komisjon vaatab iga kahe aasta tagant läbi Euroopa Liidu liikmesriikide keskkonnapoliitika rakendamise ning analüüsib peamisi probleeme ja võimalusi ning annab oma soovitused olukorra parandamiseks. Ülevaadet tutvustavad Euroopa Komisjoni keskkonna peadirektoraadi asepeadirektor Joanna Drake, keskkonnaminister Marko Pomerants ning Keskkonnaministeeriumi asekantsler Ado Lõhmus.
Lisainfo: Berit-Helena Lamp, Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja, berit-helena.lamp@envir.ee, 626 2910, 5303 6253.
 

- Teisipäeval on Eestis visiidil Euroopa Komisjoni keskkonna peadirektoraadi keskkonnanõuete täitmise allüksuse asejuhataja Martina Doppelhammer, kes osaleb ELi keskkonnapoliitika rakendamise läbivaatamise üritusel ja külastab ka Keskkonnaministeeriumi.
 

- Algusega kell 11 korraldab Keskkonnaamet koostöös Keskkonnaministeeriumiga Keskkonnaameti Pärnu kontoris (Roheline 64, Pärnu) põllumajandustootjatele koolitus-teabepäevad seoses vedelsõnniku laotamisplaanide taotluste ja veekaitsevööndis karjatamise kohta teatiste esitamise kohustusega Keskkonnaametile läbi infosüsteemi.
Lisainfo ja registreerimine Keskkonnaameti kodulehel.

Kolmapäev, 29. märts

- Algusega kell 13 toimub Keskkonnaministeeriumi I korruse saalis (Narva mnt 7a, Tallinn) ringmajanduse ja jäätmete teemaline partnerkohtumine. Luubi alla võetakse võimaliku ringmajanduse strateegia koostamine ja selles osas ettevõtete teadlikkuse suurendamine ning jäätmed (liigiti kogumine, ringlussevõtt, tootjavastutus rehvide näitel jt).
Lisainfo: Mihkel Krusberg, keskkonnaministeeriumi keskkonnakorralduse osakonna peaspetsialist, 626 0752, 5693 3822, mihkel.krusberg@envir.ee.
 

- Keskkonnaminister Marko Pomerants kohtub Ameerika Kaubanduskoja liikmetega.
Lisainfo: Berit-Helena Lamp, Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja, berit-helena.lamp@envir.ee, 626 2910, 5303 6253.
 

- Maa-ameti peaspetsialist Ants Vain osaleb kolmapäevast reedeni Helsingis Soome Meteoroloogiainstituudis toimuval Läänemereäärsete riikide kaugseire teemalises töötoas Baltic from space. Esimesel päeval on ühe sessioonina teemaks riiklikud satelliidiandmete keskused. Esitletakse iga riigi arenguid oma keskuse loomise juures ning arutatakse, mismoodi neid keskuseid ühiselt kasutada piirkonda huvitavate teenuste välja töötamisel.
Lisainfo: Ants Vain, Maa-ameti peaspetsialist, Ants.Vain@maaamet.ee, 675 0847 või Karmen Kaukver, Maa-ameti avalike suhete nõunik, Karmen.Kaukver@maaamet.ee, 665 0603, 5694 5407.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.