Uus KMH direktiiv

15. mail jõustus uus keskkonnamõju
hindamise direktiiv, mille ülevõtmiseks
on riikidel aega kolm aastat.
Lähemalt »

Uus jäätmekava 2014-2020

Uus riigi jäätmekava
keskendub jäätmetekke
vähendamisele.
Lähemalt »

Ministeeriumid said ühesuguse võrgukodu

Juuni algul võtavad kõik
ministeeriumid kasutusele
sarnase ülesehituse ja
kujundusega veebilehe.

Lähemalt »

Eelinfo

Pühapäev, 27. juuli

Pühapäeval tähistatakse Soomaal rahvusvahelist rabapäeva ning Soomaa.com-i meeskond korraldab paar erinevat matka giidi juhendamisel. Lisainfo veebilehelt www.soomaa.com. Pärastlõunal algusega kell 16.00 toimub Soomaa Looduskeskuses kohtumine kirjanik Indrek Harglaga, kes räägib 2000. aastal ilmunud jutu "Rabaröövel" teemadel. Ürituse toimumisele aitab kaasa Keskkonnaamet ning üritust toetab osaliselt SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Lisainfo: Liina Laanemets, Keskkonnaameti Pärnu-Viljandi regiooni kultuuripärandi spetsialist, liina.laanemets@keskkonnaamet.ee, 5698 7103.

Esmaspäev, 28. juuli

Esmaspäeval algusega kell 13 tutvustavad keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus ja projektijuht Hella Kaldaru värskeimat Eesti elanike keskkonnateadlikkuse uuringut. Aprillis-mais viis Turu-uuringute AS Keskkonnaministeeriumi tellimusel läbi uuringu, et teada saada, kui keskkonnateadlikud eestimaalased on ning kuidas nad hindavad Eesti keskkonnaseisundit. Projekti rahastas SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Uuringu tutvustus toimub Keskkonnaministeeriumi (Narva mnt 7a) I korruse fuajees. Oodatud on kõik huvilised.
Lisainfo: Berit-Helena Lamp, Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja, berit-helena.lamp@envir.ee, 6262910, 53036253.
 

Esmaspäeval on taotluste esitamise tähtaeg toetuse saamiseks vooluveekogude seisundi parandamiseks. Taotlusvooru rahastatakse SA Keskkonnainvesteeringute Keskuse (KIK) vahendusel Euroopa Ühtekuuluvusfondist (ÜF). Täpsemat infot saab KIKi kodulehelt.
Lisainfo: Tuuli Kull,  KIKi struktuuritoetuste üksuse koordinaator, tuuli.kull@kik.ee, 627 4302.
 

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.