Aasta Keskkonnategu ja Keskkonnasõbralik Ettevõte

Ootame osalema kõiki säravaid
inimesi, ettevõtteid ja
organisatsioone, kes
hoolivad keskkonnast
meie ümber.
 
Tule osale konkursil!

Keskkonnajuhtimise koolitus

16. oktoobril ja 27. novembril toimub keskkonnajuhtimise koolitus avaliku

sektori asutustele ja kontoripõhistele

organisatsioonidele.

Osalemine tasuta!
Uuri lähemalt!
 

Kuidas looduses liikuda?

1. augustist hakkas kehtima uus igaüheõigus ehk reeglid, mille järgi käituda looduses eramaal.

Lähemalt »

Uus jäätmekava 2014-2020

Uus riigi jäätmekava
keskendub jäätmetekke
vähendamisele.
Lähemalt »

Eelinfo

Esmaspäev, 1. detsember

Esmaspäeval, 1. detsembril kell 12.30 toimub Kuressaare kontori saalis (Tallinna 22, Kuressaare) Vesitükimaa laidude, Vesitükimaa hoiuala ja Kura kurgu hoiuala ja kell 14 Tahula-Reo hoiuala kaitsekorralduskavade koostamisprotsessi raames avalikkuse kaasamise koosolek. Kohale on oodatud maaomanikud, kohalikud elanikud, ettevõtjad ja kõik teised asjast huvitatud isikud. Kava koostamist toetab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Lisainfo: Mari Raidla, Consultare OÜ, mari@consultare.ee, 5349 3039;

Gunnar Raun, Keskkonnaameti maahoolduse spetsialist, gunnar.raun@keskkonnaamet.ee, 5569 8339 (Vesitükimaa laidude, Vesitükimaa hoiuala ja Kura kurgu hoiuala);

Marii Aksiim, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist,  marii.aksiim@keskkonnaamet.ee, 5301 1732 (Tahula-Reo hoiuala).

 

Esmaspäeval, 1. detsembril algusega kell 15.00 toimub biokütusele üle viidud Juuru Gümnaasiumi katlamaja avamine ja huvilistele tutvustamine. Tegemist on Soval Teenus OÜ projektiga, mida KIK (SA Keskkonnainvesteeringute Keskus) toetas Keskkonnaprogrammist 147 647 euroga. Projekt läks kokku maksma 297 084 eurot.

Lisainfo: Irene Volk, KIK-i Raplamaa projektispetsialist, irene.volk@kik.ee, 627 4323.

Teisipäev, 2. detsember

Teisipäeval, 2. detsembril algusega kell 14.30 toimub Tallinnas, Nordic Hotel Forumi konverentsiruumis KIK-i (SA Keskkonnainvesteeringute Keskus) nõukogu koosolek.

Lisainfo: Elina Kink, KIK-i kommunikatsioonijuht, elina.kink@kik.ee, 56875797.

 

Teisipäeval, 2. detsembril avab keskkonnaminister Mati Raidma rahvusvahelise sademevee teemalise konverentsi „Lahendused ja algatused sademevee käitlemiseks“. Konverentsil tutvustavad Läänemeremaade, Ameerika Ühendriikide ja Hiina eksperdid uusi tehnoloogilisi lahendusi sademevee seireks ja sademevee tõhusamaks kasutamiseks. Pea 10 organisatsiooni demonstreerivad juba toimivaid lahendusi - sensoritel põhinevaid seiretehnoloogiaid, sademevee modelleerimise võtteid, sademevee puhastuse tehnoloogiaid ja tarkvara sademevee käitluse kaugjuhtimise ja automatiseerimise paremaks korraldamiseks.

Lisainfo: Berit-Helena Lamp, Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja, berit-helena.lamp@envir.ee, 6262 910, 53036253.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.