Kuidas looduses liikuda?

1. augustist hakkas kehtima uus igaüheõigus ehk reeglid, mille järgi käituda looduses eramaal.

Lähemalt »

Uus KMH direktiiv

15. mail jõustus uus keskkonnamõju
hindamise direktiiv, mille ülevõtmiseks
on riikidel aega kolm aastat.
Lähemalt »

Uus jäätmekava 2014-2020

Uus riigi jäätmekava
keskendub jäätmetekke
vähendamisele.
Lähemalt »

Ministeeriumid said ühesuguse võrgukodu

Juuni algul võtavad kõik
ministeeriumid kasutusele
sarnase ülesehituse ja
kujundusega veebilehe.

Lähemalt »

Eelinfo

Kolmapäev, 3. september

Kolmapäeval, 3. septembril osaleb keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus USA presidendi Barack Obama tervitustseremoonial.

Lisainfo: Berit-Helena Lamp, Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja, berit-helena.lamp@envir.ee, 6262910, 53036253.

Neljapäev, 4. september

Neljapäeval, 4. septembril kell 10-12 toimub Saku Vallaraamatukogus (Teaduse 1, Saku) Harjumaa infopäev paisuomanikele. Infopäeval selgitatakse  paisuomanikele, et veekogu võib paisutada vaid teatud tingimustel ning selleks on vaja taotleda vee erikasutusluba. Täpne info siit.

Lisainfo: Elina Leiner, Keskkonnaameti keskkonnaosakonna veemajanduse koordinaator, elina.leiner@keskkonnaamet.ee, 447 7387.

 

Neljapäeval, 4. septembril kell 13 toimub Lahemaa rahvuspargi looduskeskuses (Palmse küla, Vihula vald) Lääne-Virumaa keskkonnahariduse infopäev. Infopäevade korraldust toetab ESF programm „Keskkonnahariduse arendamine“.

Lisainfo ja registreerimine: Krista Kingumets, Keskkonnaameti keskkonnaharidusse spetsialist, krista.kingumets@keskkonnaamet.ee, 5562 4391.

 

Neljapäeval, 4. septembril kell 13.30 toimub SA Teaduskeskus AHHAA lektooriumis (Sadama 1, Tartu) Tartumaa keskkonnahariduse infopäev. Infopäevade korraldust toetab ESF programm „Keskkonnahariduse arendamine“.

Registreerimine ja lisainfo: Piret Valge, Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist,  piret.valge@keskkonnaamet.ee, 7334 162, 5273 340.

 

Neljapäeval 4. septembril toimub Keskkonnaagentuuris Keskkonnainvesteeringute Keskuse rahastatud projekti „Mis toimub Eesti keskkonnas - Eesti keskkonnaindikaatorite süsteemi väljatöötamine, tutvustamine ja rakendamine“ lõpuseminar. Seminaril tutvustatakse, mis on keskkonnaindikaatorid ja mida need keskkonna kohta näitavad. Lisaks toimuvad temaatilised ettekanded erinevate keskkonnavaldkondade kohta (õhk, loodusvarad, elurikkus jt). Rohkem infot siit.

Lisainfo: Kadri Kauksi, Keskkonnaagentuuri pressiesindaja, kadri.kauksi@envir.ee, 53303448.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.