Kuidas looduses liikuda?

1. augustist hakkas kehtima uus igaüheõigus ehk reeglid, mille järgi käituda looduses eramaal.

Lähemalt »

Uus KMH direktiiv

15. mail jõustus uus keskkonnamõju
hindamise direktiiv, mille ülevõtmiseks
on riikidel aega kolm aastat.
Lähemalt »

Uus jäätmekava 2014-2020

Uus riigi jäätmekava
keskendub jäätmetekke
vähendamisele.
Lähemalt »

Ministeeriumid said ühesuguse võrgukodu

Juuni algul võtavad kõik
ministeeriumid kasutusele
sarnase ülesehituse ja
kujundusega veebilehe.

Lähemalt »

Eelinfo

Teisipäev, 16. september

Teisipäevast laupäevani, 16.-20. septembrini toimuvad Valgamaa seenepäevad. Viie päeva jooksul toimuvad seeneretked Valgas, Tõrvas ja Otepääl professionaalsete juhendajate eestvedamisel, seeneprogrammid õpilastele ja koolieelikutele, avatud on seenenäitused Valgas ja Otepääl. Seenepäeva üritused on osalejatele tasuta. Valga Muuseumi saab sisse muuseumipiletiga (www.valgamuuseum.ee). Valgamaa seenepäevi rahastab Keskkonnainvesteeringute Keskus. Korraldab Valga Muuseum koostöös Keskkonnaametiga.

Lisainfo: Margit Tubr, Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist,  margit.turb@keskkonnaamet.ee, 518 6747;

Kersti Salujõe, Valga Muuseumi pedagoog, kersti@valgamuuseum.ee.

 

Teisipäeval algusega kell 18 toimub Iisaku looduskeskuses loodusõhtu "Võõrliigid Eestis". Võõrliikidest räägib Merle Ööpik Eesti Maaülikoolist.

Lisainfo: Anne-Ly Fersel, Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist,  Anneli.fersel@keskkonnaamet.ee, 3350 200, 533 28287.

 

Teisipäeval algusega kell 10.30 toimub Keskkonnaameti Tartu kontori II korruse saalis (Aleksandri 14) infopäev orgaanilisi lahusteid kasutatavatele käitistele. Teabepäeval tutvustab Keskkonnaamet uut tööstusheite seadusest tulenevat kohustust oma tegevus registreerida ning vastavat Keskkonnaameti teenust. Teabepäevadele on oodatud need ettevõtted, kes kasutavad väikeses koguses orgaanilisi lahusteid ning kellele seetõttu antud kohustus rakendub. Enamasti puudutab see keemilisi puhastusi, kes ei pea omama välisõhu saasteluba.

Lisainfo: Dagmar Undrits, Keskkonnaameti keskkonnaosakonna välisõhu peaspetsialist,  dagmar.undrits@keskkonnaamet.ee, 680 7423.

Kolmapäev, 17. september

Kolmapäeval ütleb keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus avasõnad SA Erametsakeskuse aastaseminaril. Täpsem info ja ajakava: http://www.eramets.ee/seminar/

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.