Vähem on rohkem!

Jäätmetekke vähendamise

nädala tegemiste kohta

leiad infot lehelt

www.jäätmed.ee.

Keskkonnatunnustuste konkurss

Alates 2. novembrist saab

kandideerida Aasta Keskkonna-

teo ning Aasta Keskkonna-

sõbraliku Ettevõtte tiitlile.

Lisainfot leiab veebist

ja Facebookist.

Metssigade küttimise korduma kippuvad küsimused

Siia on koondatud

põhiline taustainfo

ning korduma kippuvad

küsimused metssigade

küttimise kohta.

Uus kalapüügiseadus

Uus kalapüügiseadus

jõustus 1. juulil.

Vaata lähemalt siit.

Eelinfo

Teisipäev, 1. detsember

- Keskkonnaminister Marko Pomerants osaleb Helsingis toimuval Soome lahe aasta lõpetamisele pühendatud konverentsil. Konverentsil teevad Eesti, Soome ja Vene teadlased kokkuvõtteid Soome lahega seotud riikidevahelisest teaduskoostööst, tehtud uuringutest ning lepitakse kokku tegevused järgnevateks aastateks.
Lisainfot Soome lahe aasta kohta leiab aastale pühendatud kodulehelt.

 

- Algusega kell 11 korraldab Maa-amet Jõhvis Ida-Viru Maavalitsuse saalis (Keskväljak 1) maareformi infopäeva eesmärgiga tutvustada maa munitsipaalomandisse andmist, e-Katastri virtuaalkontori võimalusi katastriüksuste moodustamiseks, hoonestusõiguse seadmist ja muid reformi korraldamisega seotud küsimusi.
Lisainfo ja registreerimine.

 

- Algusega kell 11 toimub Keskkonnaameti veekaitse teabepäev Tartus Atlantise Konverentsikeskuses, kuhu on oodatud KOVide esindajad, paisuomanikud ja teised veekogude heast seisundist huvitatud isikud.
Lisainfo ja registreerumine.

 

- Algusega kell 15 toimub Vilsandi rahvuspargi koostöökogu koosolek Loona mõisas Saaremaal.
Lisainfo: Kaja Lotman, Keskkonnaameti Hiiu-Lääne-Saare regiooni juhataja, kaja.lotman@keskkonnaamet.ee

 

- Algusega kell 18 toimub Tartu loodusmajas loeng "Kes on kliimapagulased". Seminari avab Riigi Ilmateenistuse kliimateadlane Ain Kallis, kes seletab kliimamuutuste dünaamikat ja mõju, vaadates lähemalt Lähis-Ida olusid. Loeng avab pagulaskriisi tagamaid pikemas perspektiivis, vaatab, miks inimesed on sunnitud oma kodudest lahkuma ja milline roll on selles kliimamuutustel.
Lisainfo: Kadri Kauksi, Keskkonnaagentuuri pressiesindaja, kadri.kauksi@envir.ee, 5330 3448.

 

- KIK korraldab Haapsalus seminari "Energiasäästlik tänavavalgustus". Seminaril võetakse kokku 7 linna tänavavalgustuse uuendamise projekt ning jagatakse ettevõtmisest saadud kogemusi. Tasuta seminarile oodatakse osalema kohalike omavalitsuste esindajaid.
Lisainfo: Saile Mägi, KIKi kommunikatsioonispetsialist, saile.magi@kik.ee, 5685 3685.

Kolmapäev, 2. detsember

- Maa-amet korraldab kohalike omavalitsuste esindajatele Tartus Keskkonnaameti kontoris (Aleksandri tn 14) maamaksu infosüsteemi (MAKIS) koolituse. Samad koolitused toimuvad veel neljapäeval, 3. detsembril Pärnus Keskkonnaameti Pärnu kontoris (Roheline tn 64) ja reedel, 4. detsembril Tallinnas Maa-ameti II korruse saalis (Mustamäe tee 51)
Lisainfo: Katrin Edasi, Maa-ameti kinnisvara hindamise osakonna peaspetsialist, Katrin.Edasi@maaamet.ee.

 

- Tartus toimub Tiigi seltsimajas ajalookonverents METOBS150, et tähistada 150 aasta möödumist pidevate organiseeritud meteoroloogiliste mõõtmiste algusest Eestis. Kava ja registreerimine.
Lisainfo: Kadri Kauksi, Keskkonnaagentuuri pressiesindaja, kadri.kauksi@envir.ee, 5330 3448.

 

- Algusega kell 11 toimub Keskkonnaministeeriumi (Narva mnt 7a) I korruse saalis ohtlike jäätmete saatekirjade koostajatele uue ohtlike jäätmete saatekirjade infosüsteemi tutvustus. Antakse ülevaade muudatustest saatekirja koostamises ja tutvustatakse uut infosüsteemi.
Lisainfo: Kadri Masing, avalike suhete osakonna nõunik. kadri.masing@envir.ee, 626 2941.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.