Veeproovivõtjatele

Veeuuringut teostavate proovivõtjate atesteerimiskomisjoni infoleht

 

Veeuuringut teostava proovivõtja atesteerimist korraldab Keskkonnaministeerium. Atesteerimistunnistus kehtib neli aastat.

Atesteeritav peab enne atesteerimise taotlemist saama teadmiste omandamiseks vähemalt 20-tunnise väljaõppe asutuses või isiku juures, kelle üheks põhikirja- või põhimäärusejärgseks tegevuseks on koolitus, ja omandama proovivõtmise kogemused vähemalt üks aasta kestnud praktilise töö käigus. Väljaõpet korraldav asutus või isik määratakse keskkonnaministri käskkirjaga kuni viieks aastaks

 

Väljaõpe, atesteerimine ja vajalikud dokumendid

2016. a veeproovivõtjate väljaõppe ja atesteerimise ajakava

17. mai 2016 - toimub veeproovivõtjate 5-tunnine täiendkoolitus ja atesteerimine (koos praktilise osaga) heit- ja reovee, reoveesette, pinna-, põhja- ning merevee valdkondades.
24.-26. mai 2016 - toimub veeproovivõtjate 20-tunnine põhikoolitus ja I atesteerimine (koos praktilise osaga) heit- ja reovee, reoveesette, pinna- ning põhjavee valdkondades.
27. mai 2016 - II atesteerimine (v.a praktiline osa) heit- ja reovee, reoveesette, pinna- ja põhjavee valdkondades
 
2. juuni 2016 - toimub III atesteerimine heit- ja reovee, reoveesette, pinna- ja põhjavee valdkondades ning järelatesteerimine kõikides valdkondades
20. september 2016 - toimub veeproovivõtjate 5-tunnine täiendkoolitus ja I atesteerimine (koos praktilise osaga) heit- ja reovee, reoveesette, pinna- ja põhjavee ning merevee valdkondades
21. september 2016 - toimub veeproovivõtjate II atesteerimine (v.a praktiline osa) heit- ja reovee, reoveesette, pinna- ja põhjavee ning merevee valdkondades.

Vajalikud dokumendid

Atesteerimise taotleja esitab enne koolitust Keskkonnauuringute Keskuse aadressile Marja 4d, 10617 Tallinn või e-postile helle.vahemets@klab.ee järgmised dokumendid:

Täiendkoolitusele tulles:
1) kirjalik avaldus;
2) üks dokumendifoto mõõdus 3x4 cm (võib saata digifoto);


Põhikoolitusele tulles:
1) kirjalik tõend üheaastase väljaõppe kogemuse kohta, milles on näidatud väljaõpet korraldanud asutuse nimetus, väljaõppe aeg ja sisu. Tõendi väljastab isik, kes on akrediteeritud või atesteeritud valdkonnas milles soovitakse atesteerimistunnistust saada. Tõendis peab olema märgitud millises valdkonnas/valdkondades kogemust omatakse (heit-, reo- ja pinnavesi ning reoveesete, põhjavesi või merevesi);
2) kirjalik avaldus;
3) üks dokumendifoto mõõdus 3x4 cm (võib saata digifoto).

Atesteerimise läbiviimine

Atesteerimine toimub valdkonniti:
1) heit- ja reovesi;  
2) reoveesete;
3) põhjavesi;
4) pinnavesi;
5) merevesi.
Atesteerimine koosneb kirjalikust testist ja suulisest vestlusest. Esmakordsel atesteerimisel tuleb lisaks lahendada praktiline ülesanne.
Oma proovivõtuseadmete ja mõõtevahendite kasutamine atesteerimisel on soovituslik.
 

 

 


 

 

 

 

 

Viimati uuendatud: 2. märts 2016

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.