Sa oled siin

Uudised

11.12.2017|Keskkonnaministeerium

ELi liikmesriigid vaagivad angerjapüügikeeldu

Täna algab Brüsselis põllumajandus- ja kalandusnõukogu kohtumine, kus Euroopa Liidu liikmesriigid arutavad muude teemade hulgas ka angerjapüügi keelamist Atlandi ookeanis ja Läänemeres.
06.12.2017|Keskkonnaministeerium

Põlevkivi ja turba kaevandamisõiguse tasustamise süsteem pikeneb aasta võrra

Keskkonnaminister Siim Kiisler saatis valitsusse eelnõu, millega pikendatakse 2016. aastal ajutisena kehtestatud turutingimustest sõltuvat põlevkivi ja hästilagunenud turba hinnastamise põhimõtet 2019. aastani.

30.11.2017|Keskkonnaministeerium

Kroodi oja puhastatakse reostusest

Keskkonnaministeerium sõlmis lepingu Savaterra Oy ja SavaClean OÜga Maardu järve ja Muuga lahe vahel asuva Eesti ühe reostunuima veekogu Kroodi oja puhastamiseks.
Hiiumaa lennukiaknast.
24.11.2017|Keskkonnaministeerium

Apollo looduskaitseala moodustamine saadeti kooskõlastusringile

Keskkonnaministeerium saatis ministeeriumitele kooskõlastamiseks mereelupaikade ja rändlindude elupaiga kaitseks loodava Apollo looduskaitseala moodustamise ja kaitse-eeskirja eelnõu.
23.11.2017|Keskkonnaministeerium

Kiisler: päevalimiit ei ole töötav lahendus

Keskkonnaminister Siim Kiisleri kommentaar linnujahi teemal vastusena Eesti Ornitoloogiaühingu 22.11.2017 pressiteatele.
Ümarmudil. Foto: Eric Engbretson, U.S. Fish and Wildlife Service.
23.11.2017|Keskkonnaministeerium

Laevade ballastvee puhastamisele seatakse nõuded

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks Eesti ühinemise Rahvusvahelise Merendusorganisatsiooni konventsiooniga, mille eesmärk on kaitsta merekeskkonda laevade ballastvee kaudu edasi kanduda võivate võõrliikide eest.

22.11.2017|Keskkonnaministeerium

Kasvuhoonegaasidega kauplemise süsteemi reform sai liikmesriikide heakskiidu

Euroopa Liidu liikmesriikide saadikud kiitsid täna heaks kasvuhoonegaaside heitkoguste ühikutega kauplemise süsteemi reformi, mis peab kasvuhoonegaaside heidet tööstus- ja energeetikasekto
Linnukahju hindamine. Foto: Aimar Rakko
21.11.2017|Keskkonnaministeerium

Jahiturism saab rangemad reeglid

Täna Keskkonnaministeeriumi eestvedamisel kohtunud huvigruppide esindajad leppisid kokku, et jahiturismi korraldamisele seatakse senisest karmimad reeglid ennetamaks sügisese linnujahiga seotud probleeme.
16.11.2017|Keskkonnaministeerium

Kiisler: Euroopa Liit täidab oma kliimaeesmärke

Saksamaal Bonnis toimuval ÜRO kliimakonverentsil rõhutas Euroopa Liidu nimel sõna võtnud keskkonnaminister Siim Kiisler, et Euroopa Liit täidab oma 2020. aastaks püsitatud kliimaeesmärke.
08.11.2017|Keskkonnaministeerium

Lääne- ja Ida-Virumaal leiti 46 avatud puurauku

Lääne- ja Ida-Virumaal leiti 46 avatud geoloogilist puurauku, millest 24 soovitab uuringu läbi viinud Eesti Geoloogiakeskus likvideerida ning 16 konserveerida ja kasutada edaspidi põhjavee seireks.

Lehed

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.