Sa oled siin

Uudised

17.10.2017|Keskkonnaministeerium

Uuring: Eesti inimesi maapõue teema huvitab, kuid teadmised on kasinad

Eestlaste maapõueteadmised on vähesed, samas tunnevad elanikud nende teemade vastu suhteliselt suurt huvi, selgus Keskkonnaministeeriumi tellitud ja Turu-uuringute AS läbi viidud värskest uuringust, mille eesmärk oli elanike maapõueteadlikkuse välja selgitam
13.10.2017|Keskkonnaministeerium

ELi keskkonnaministrid astusid sammu lähemale Pariisi kliimaleppe täitmisele

Täna toimus Luksemburgis esimene Eesti juhitud ELi keskkonnanõukogu (ENVI) kohtumine.  Keskkonnaministrid leppisid kokku ühise positsiooni kahe kliimapoliitika eelnõu osas, mis võimaldavad Euroopa Liidul liikuda lähemale oma üldisele eesmärgile v
10.10.2017|Keskkonnaministeerium

ELi ministrid leppisid kokku Läänemere 2018. aasta kalapüügivõimalustes

Luksemburgis toimunud põllumajandus- ja kalandusnõukogu kohtumisel lepiti kokku järgmise aasta Läänemere kalapüügivõimalustes, Eesti jaoks suurenevad avaosa räime ning kilu püügivõimalused.

Ravimid. Foto: Tony Webster / Flickr through Creative Commons.
04.10.2017|Keskkonnaministeerium

Uuring: iga kolmas tablett jõuab merre

Läänemerre jõuab igal aastal hinnanguliselt kuni 2200 tonni ravimijääke, mis on peaaegu 30% müüdud ravimitest, selgub HELCOMi ravimijääkide uuringu aruandest.
Foto: Myles Pinkney, NATURE@work /EEA
28.09.2017|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaministeerium uuendas vääriselupaiku puudutavaid põhimõtteid

Keskkonnaministeerium uuendas vääriselupaikade määramise ja kaitse põhimõtteid, ühe olulisema muudatusena on nüüdsest kohustusliku kaitse all ka kõigi avalik-õiguslike juriidiliste isikute metsas (sh munitsipaalmaadel) asuvad vä&
28.09.2017|Keskkonnaministeerium

Eesti teenis 2016. aastal kasvuhoonegaaside heitkoguste müügist 23,5 miljonit eurot

Keskkonnaminister Siim Kiisler esitas täna valitsusele ülevaate kasvuhoonegaaside lubatud heitkoguse ühikute enampakkumistulude kohta, millest selgub, et 2016. aastal sai Eesti kasvuhoonegaaside ühikute müügist üle 23,5 miljonit euro.
26.09.2017|Keskkonnaministeerium

Minamata konventsiooniga saab elavhõbedast ajalugu

Alanud nädalaga sai Genfis avalöögi üleilmne Minamata elavhõbedakonventsiooni esimene konverents, kus töötatakse selle nimel, et vabaneda elavhõbedast.
25.09.2017|Keskkonnaministeerium

Uuring: roheline energiasektor pakub enim võimalusi ekspordiks

Suurima ekspordipotentsiaaliga Eesti rohetehnoloogiasektori valdkond on energiasektor, selgus Keskkonnaministeeriumi tellitud uuringust.
Keskkonnaminister Siim Kiisler allkirjastamas Turu deklaratsiooni.
21.09.2017|Keskkonnaministeerium

Piltuudis: Euroopa Liit ja Hiina allkirjastasid Turu deklaratsiooni

Hiina veeressursside minister Chen Lei, Euroopa Komisjoni volinik Karmenu Vella ning Euroopa Liidu liikmesriikide esindajad, seal hulgas ka Eesti keskkonnaminister Siim Kiisler allkirjastasid täna Soomes Turu linnas nn Turu deklaratsiooni, et rõhutada Euroopa Liidu ja Hiina veealase k
21.09.2017|Keskkonnaministeerium

Kiisler: astume esimese sammu Hiinaga veealaseks koostööks

Täna toimub Soomes Turu linnas kõrgetasemeline veeteemaline kohtumine, mille eesmärk on edendada Euroopa Liidu ja Hiina veealast koostööd. Keskkonnaminister Siim Kiisler tutvustas konverentsil Eesti häid kogemusi ja saavutusi vee valdkonnas.

Lehed

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.