Sa oled siin

Uudised

22.06.2017|Keskkonnaministeerium

Valitsus uuendas nelja kaitseala kaitse-eeskirja

Kaitse-eeskiri uueneb Pärnumaal asuval Mihkli looduskaitsealal ja Allikukivi maastikukaitsealal, Võrumaal asuval Luhasoo ning Viljandimaal asuval Lehtsaare looduskaitsealal.
16.06.2017|Keskkonnaministeerium

Uuenenud metsaseadus toob sügisest mitmed muudatused

Sel nädalal riigikogus kinnitatud metsaseaduse muudatustega soodustatakse lageraiele alternatiivsete raieliikide – turberaiete ja valikraie –  kasutamist, vähendatakse bürokraatiat ja pööratakse rohkem tähelepanu metsakorralduse ja -tööde k
08.06.2017|Keskkonnaministeerium

Eesti annab panuse elavhõbedaga võitlemisse

Täna kiideti Vabariigi Valitsuses heaks Minamata konventsiooniga ühinemise eelnõu. Tegemist on elavhõbedakonventsiooniga, mille eesmärk on kaitsta inimeste tervist ja keskkonda elavhõbeda põhjustatud kahjude eest.
08.06.2017|Keskkonnaministeerium

Üleilmne ookeanipäev: maailmameri saab enneolematu kaitsekava

Täna tähistatakse maailmamere päeva. Ligikaudu 97% maailmas olevast veest on meri ja mure selle seisundi pärast süveneb. Kliima muutumisest ja rahvastiku kasvust tingituna on maailmamerel ees keerulised ajad.
06.06.2017|Keskkonnaministeerium

Farmide sõnnikukäitluse ja sõnnikuhoidlate inventuur näitab olukorra mõningast paranemist

Keskkonnaministeeriumi tellimusel valminud loomapidamisettevõtete sõnnikukäitluse inventuuri raames hinnati sõnniku hoiustamise veekaitseline seisund vähemalt heaks ehk üldjoontes nõuetele vastavaks 67% inventuuri kaasatud farmidest.
04.06.2017|Keskkonnaministeerium

Noore looduskaitsja märgiga premeeriti 22 noort inimest

Täna, 4. juunil anti Tallinna Loomaia keskkonnahariduskeskuses kätte noore looduskaitsja märgid. Sel aastal oli kõige rohkem märgi saajaid Tallinnast ning Ida-Viru ja Tartu maakonnast.
04.06.2017|Keskkonnaministeerium

Keskkonnakäpa konkursi võitjad on selgunud

Täna kuulutati Tallinna Loomaaia keskkonnahariduskeskuses välja selle aastase Keskkonnakäpa konkursi laureaadid. Konkursile esitati kokku 43 tööd, enim projekte oli seotud „käed-külge“ lahendustega.
02.06.2017|Keskkonnaministeerium

Pomerants: USA otsus Pariisi kliimaleppest väljuda on kahetsusväärne

Kahtlemata on USA väljaastumine Pariisi kokkuleppest kahetsusväärne – USA on siiski suuruselt teine saastaja maailmas. See uudis aga ei muuda ei Eesti, Euroopa Liidu ega ka ülejäänud maailma riikide kindlameelsust ja suunda.
01.06.2017|Keskkonnaministeerium

Arengukava aruanne: Eesti looduse seisund paraneb

Täna valitsuse heakskiidu saanud looduskaitse arengukava aastani 2020 esimese perioodi (2012-2016) täitmise aruande kohaselt on inimeste hinnangud oma keskkonnateadlikule käitumise aasta-aastalt paranenud, samuti on paranenud mitmete liikide ja elupaikade seisund ning loodusvarade
24.05.2017|Keskkonnaministeerium

Pomerants: Soome lahe lõhe tuleb sõbralikult ära jagada

Täna hommikul külastas keskkonnaminister Marko Pomerants Helsingit, kus kohtus Soome põllumajanduse ja metsanduse ministri Jari Leppäga ning Soome parlamendi metsandus- ja põllumajanduskomitee liikmetega.

Lehed

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.