Sa oled siin

Keskkonnaminister Siim Kiisler: me ei raiu eelarveaugu katmiseks puid

28.11.2017

„Alkoholiaktsiisi tõusu vähendamisest tuleva aasta riigieelarvesse tekkivast 10 miljoni eurosest august katab 9 miljonit Riigimetsa Majandamise Keskus, kuid see ei ole metsa arvelt. Uuendusraiete pindala ei muutu ja riik ei raiu eelarveaugu katmiseks senisest rohkem puid.

Alkoholiaktsiisi tõusu vähendamisest tekkiva eelarvepuudujäägi katteallikad on järgmised:

5 miljonit eurot tuleb RMK täiendavast dividendist. RMK saab 2017. aastal kavandatust suuremat kasumit, millest riik võtab osa välja 2018. aastal. RMK käesoleva aasta kümne kuu majandustulemuste põhjalt tehtud aastalõpuprognoos lubab eeldada eelarves ca 5 miljoni euro võrra suuremat kasumit kui planeeritud.  Kasumi suurenemise põhjuseks on aasta teises pooles kasvanud puidu müügi hinnad ning aasta jooksul kütuse hinnalt ning tööde paremalt korraldamiselt kokku hoitud metsamaterjali veo- ja ülestöötamise kulud. 2017. aasta raiemaht jääb aasta lõpuks eelarves planeeritud tasemele.

2017. aastal makstava dividendi edasilükkamine lepiti kokku riigieelarve strateegia kõneluste raames ja ei ole kuidagi seotud aktsiisitõusudega. Samuti ei raskenda tuleval aastal dividendi suurendamine RMK igapäevast toimetulekut ega kasvata vajadust raiemahte suurendada. RMK on hästi juhitud ja tõhus ettevõte, mille tänavused majandustulemused ületavad prognoosi ja see võimaldab riigil sealt ka rohkem omanikutulu võtta.

4,1 miljonit eurot tuleb sellest, et meie ettepaneku kohaselt on edaspidi looduskaitseliste maade kokkuostmine metsaomanikelt RMK kohustus ning nii jääb selleks riigieelarves ette nähtud summa vabaks. Looduskaitsealuste maade kokkuostmiseks vajaliku raha saamiseks müüb RMK maatükke, mida ta ei vaja metsade majandamiseks ja mis seisavad seetõttu kasutult."
 

Veel uudiseid samal teemal

13.03.2018|Keskkonnaministeerium

Metsanduse tulevik eeldab ühiskondlikku kokkulepet

Metsanduse järgmise kümnendi arengukava koostamise avaüritus tõi täna kokku ligi 150 huvilist, kes said ülevaate, kuidas kava koostamine käima hakkab ning kuidas kõik soovijad seejuures kaasa rääkida ja üksmeelt otsida saavad.

15.02.2018|Keskkonnaministeerium

Kiisler: metsanduse arengukava koostamine saab olema läbipaistev ja avalik

Kolmapäeval, 14. veebruaril kogunes keskkonnaministri metsandusnõukogu, kes arutas uue kümnendi metsanduse arengukava algatamise töörühma kuuluma hakkavate liikmete, alusuuringute vajaduse ning lähteülesande koostamise protsessi ajakava üle.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.