Sa oled siin

Euroopa otsib uuenduslikke, edumeelseid ja ambitsioonikaid Eesti tegijaid!

17.03.2017

Alates selle aasta juulikuust tuksleb kogu kontinendi poliitiline, administratiivne ning tundmuslik tuiksoon just siin meie läänemere-äärses vabariigis. Eesti eesistumise meeskond soovib, et meile paistma hakkav rambivalgus jõuaks Tallinna kõrghoonete vahelt ka teistesse Eestimaa paikadesse ning et eesistumisega kaasnevatest põnevatest võimalustest saaks lisaks ametnikkonnale osa ka ülejäänud Eesti ühiskond.

Keskkonnaministeerium kureerib ja juhib selle poolaasta jooksul kogu Euroopa „rohelise“ sildi alla liigituvat poliitikaloomet ning tahame Euroopa puhtaima õhuga riigi värskeimad tuuled panna puhuma ka ülejäänud ELi liikmesriikides. Korraldame eesistumise käigus palju kohtumisi, kuhu tulevad kokku kogu ELi ja ka meie partnerriikide tähtsaimad ninad nii avalikust- kui ka erasektorist, nii kodanikuühendustest kui ka teadusmaailmast. See aga annab meile suurepärase võimaluse tutvustada Eesti parimaid mõtteid, uudseimaid tehnoloogiaid, ägedaimaid arendusi ning tõhusaimaid lahendusi.

Keskkonnaministeerium kutsub kõiki huvitatud osapooli haarama härjal sarvist, et tutvustada ennast ja oma innovatiivseid lahendusi Euroopa keskkonnaala vaieldamatutele raskekahuritele ja peamistele otsustajatele erinevatel Keskkonnaministeeriumi korraldavatel üritustel.

Tulge ja andke oma panus näiteks kohtumise ruumi dekoreerimisel mõne oma toote või lahendusega, mis oleks terve päev kõigil silme all või kui Teie toode/lahendus/projekt vajab rohkem tutvustamist, siis leiame selleks aja mõne pausi ajal.

Info huvitava ja atraktiivse eestimaise projekti kohta levib kindlasti kulutulena üle kogu Euroopa ning võib Teie ettevõttele avada uusi ja potentsiaalselt väga põnevaid uksi.

Eesistumisekarussellis osalemiseks palume Teil saata info oma projekti/ettevõtte/toote/lahenduse kohta aadressile: karoliine.maeots@envir.ee hiljemalt 7. aprilliks 2017. Meie eesmärk on, et Eesti tegijad hakkaksid tulevikus „oma lastel’ õnne tooma, kogu Euroopa keskkonnatehnoloogiaid uueks looma“!

Veel uudiseid samal teemal

23.03.2017|Keskkonnaministeerium

16 sammu meie mere seisundi parandamiseks

Eestis kinnitati esmakordselt merestrateegia meetmekava, mis koosneb 16st juba lähiaastatel kogu meie mereala seisundit oluliselt parandavast tegevusest.

22.03.2017|Keskkonnaministeerium

Pomerants: metsi tuleks kaitsta ja kasutada lähtudes tänapäevastest erialateadmistest

Täna tuleb riigikogus esimesele lugemisele metsaseaduse ja looduskaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu, mille olulisemate muudatustena soovitakse soodustada lageraiele alternatiivsete raieliikide – turberaiete ja valikraie –  kasutamist ja alandada üksikute viljakate kasvukohatüüpide kuusikute raievanust.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.