Sa oled siin

Euroopa keskkonnaministrid: kliimamuutuste vastu võitlemise võti on laiapõhjaline koostöö

14.07.2017

Euroopa Liidu keskkonnaministrite mitteametliku kohtumise teisel päeval Tallinnas kinnitasid ministrid veelkord Euroopa vankumatut toetust Pariisi kokkuleppele ning arutlesid eesootavate väljakutsete ja võimaluste teemal.

„Euroopa Liit on võtnud eesmärgiks vähendada kasvuhoonegaaside heidet 2030. aastaks 40% ning sellest lubadusest peame me kinni. See ei ole alati lihtne, kuid pikas perspektiivis on see kasulik nii meie planeedile kui ka inimeste heaolule ning konkurentsivõime jaoks,“ ütles keskkonnaminister Siim Kiisler. „Ka G20 riikide liidrid kinnitasid nädal tagasi toimunud tippkohtumisel, et majanduskasv ja keskkonnahoid peavad käima käsikäes ning Pariisi kokkulepet tagasi ei pöörata.“

Minister Kiisler märkis, et ka Eesti eesistumise prioriteedid aitavad kaasa Pariisi kokkuleppe rakendamisele. Prioriteetideks on muu hulgas ka ELi kasvuhoonegaasidega kauplemise süsteemi reform, kauplemissüsteemi väliste sektorite heite vähendamine ning puhta energia paketiga edasiminek.

Ministrid rõhutasid, et kliimamuutustega võitlemisel on oluline roll koostööl. Sellesse peavad panustama kõik: avalik sektor, kohalikud omavalitsused ja kogukonnad. Euroopa Kliima Sihtasutuse tegevjuht Laurence Tubiana, Royal Dutch Shelli president Charles O. Holliday ning suursaadik Seyni Nafo jagasid oma kogemusi ja teadmisi kodanikuühiskonna, erasektori ja arenguriikidega koostöö kohta.

Keskkonnaminister Kiisler ütles, et Euroopa Liit jätkab rahvusvahelisse kliimakoostöösse investeerimist, et vähendada kliimamuutustega seotud riske. 2015. aastal eraldasid Euroopa Liit ja selle liikmesriigid kokku 17,6 miljardit eurot. „Kliimamuutuste tagajärgedega võitlemisel ei tohiks ükski riik jääda üksi. Lõpuks mõjutab see meid kõiki, “ lisas Kiisler. „See põhimõte peaks olema juhiseks novembris toimuvatel rahvusvahelistel kliimaläbirääkimistel Bonnis.“

ELi positsioonid Bonni kliimakonverentsiks kinnitatakse oktoobris toimuval keskkonnaministrite nõukogul.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.