Sa oled siin

Uudised

16.02.2017|Keskkonnaministeerium

Riik omandab edaspidi looduskaitsealuseid maid ainult piirangutest lähtuvalt

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks muudatuse, millega kaotatakse looduskaitsealuste maade riigile omandamise määrusest erisus ning edaspidi lähtutakse ka linnades, alevikes ja parkides asuvate kinnisasjade puhul kaitsekorrast tulenevate piirangute ulatusest ja olulisusest.
16.02.2017|Keskkonnaministeerium

Märtsist muutub Keskkonnaministeeriumi struktuur

Vabariigi Valitsus kiitis heaks Keskkonnaministeeriumi põhimääruse muutmise, mis jõustub alates 1. märtsist. Põhimäärust muudetakse, et paremini süstematiseerida mõningate osakondade ülesannete jaotust ja nimetusi.
15.02.2017|Keskkonnaministeerium

Eestis pannakse paika kliimapoliitika pikaajaline siht

Riigikogus läbis täna esimese lugemise arengudokumendi „Kliimapoliitika põhialused aastani 2050“ eelnõu, milles lepitakse esimest korda kokku Eesti kliimapoliitika pikaajalises visioonis ja valdkondlikes ning kogu majandust hõlmavates poliitikasuunistes,
10.02.2017|Keskkonnaministeerium

Esimesed regionaalsed sammud ökoinnovatsiooni arendamisel astutud

Täna kohtus keskkonnaminister Marko Pomerants Eestis visiidil oleva Euroopa Regioonide Komitee esimehe Markku Markkulaga. Kohtumisel keskenduti ühele Eesti EL eesistumise keskkonna valdkonna prioriteetidest  – ökoinnovatsioonile.
09.02.2017|Keskkonnaministeerium

Läänemere avaosa ja Peisi järve kalapüügi võimalused suurenevad

Valitsuse tänasel istungil täiendati 2017. aastaks kehtestatud kutselise kalapüügi võimalusi. Määrusesse lisati püügivõimaluste jaotus püügiks kalalaevaga Läänemerel ja väljaspool Euroopa Liidu veeala.
08.02.2017|Keskkonnaministeerium

Kilekotte 2019. aastast tasuta enam ei saa

Riigikogus on täna esimesel lugemisel pakendiseaduse muudatus, mille järgi keelatakse alates 2019. aasta 1. jaanuarist plastkandekottide tarbijatele tasuta jagamine. Erand jääb kehtima hügieeni otstarbel ja lahtise toidukauba pakendamisel.
08.02.2017|Keskkonnaministeerium

Pomerants: kliimamuutusteks tuleb valmis olla

Täna tuleb Riigikogus esimesele lugemisele kliimamuutustega kohanemise arengukava, mis seab suunised, kuidas kliimamuutustega paremini toime tulla.
07.02.2017|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaminister Marko Pomerants kohtub Bulgaaria ja Austria kolleegidega

Täna ja homme külastavad Tallinna Bulgaaria ja Austria keskkonnaministrid, et esmakordselt arutada Euroopa Liidu (EL) Nõukogu kolme järjestikuse eesistujariigi 18-kuulise ühisprogrammi prioriteete ning koostöökohti.
Ressursitõhususe meetme avamine
31.01.2017|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaministeerium jagab Keskkonnainvesteeringute Keskuse kaudu ettevõtjatele 110 miljonit eurot

Eilsest saavad viie tööstussektori ettevõtted taotleda riigilt toetust oma tootmise ressursikasutuse hindamiseks ja tõhustamiseks. Toetuse eesmärk on edendada ettevõtlust ressursitõhusama ning seeläbi ka keskkonnasõbralikuma tootmise kaudu.
27.01.2017|Keskkonnaministeerium

Erametsatoetuse laiendamine vähendab ebavõrdsust looduskaitsepiirangute hüvitamisel

Natura erametsatoetust on võimalik käesolevast aastast taotleda ka neil erametsaomanikel, kes aitavad kaasa unikaalsete või ohus olevate loodusväärtuste kaitsmisele ka väljaspool Natura 2000 ala.

Lehed

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.