Sa oled siin

Uudised

28.03.2017|Keskkonnaministeerium

Euroopa Komisjon: Eesti on ökoinnovatsiooni arengu poolest Euroopas esirinnas

Eesti keskkonnapoliitika rakendamise hindamise tulemustest selgub, et Eestis täidetakse keskkonnanõudeid võrdlemisi hästi ning eriti kiirelt on arenenud ökoinnovatsiooni valdkond, kuid probleeme on jäätmekäitluse ning tööstuse ressursimahukuse
23.03.2017|Keskkonnaministeerium

16 sammu meie mere seisundi parandamiseks

Eestis kinnitati esmakordselt merestrateegia meetmekava, mis koosneb 16st juba lähiaastatel kogu meie mereala seisundit oluliselt parandavast tegevusest.

22.03.2017|Keskkonnaministeerium

Soome laht saab tõhusama kaitsekava

Täna Peterburis toimuval Läänemere päevale pühendatud konverentsil kiideti heaks ajakohastatud tegevuskava Soome lahe kaitseks. Sellega tõhustavad kõik kolm Soome lahe riiki oma tegevusi merekeskkonna hea seisundi tagamiseks.
22.03.2017|Keskkonnaministeerium

Pomerants: metsi tuleks kaitsta ja kasutada lähtudes tänapäevastest erialateadmistest

Täna tuleb riigikogus esimesele lugemisele metsaseaduse ja looduskaitseseaduse muutmise seaduse eelnõu, mille olulisemate muudatustena soovitakse soodustada lageraiele alternatiivsete raieliikide – turberaiete ja valikraie –  kasutamist ja alandada üksikute vilja
Suurupi reoveepuhasti Harjumaal.
22.03.2017|Keskkonnaministeerium

Rahvusvaheline veepäev: Eestis tekib ööpäevas 117 basseinitäit reovett

Viimase kümne aasta jooksul on Eestis tekkiva reovee kogus püsinud üsna stabiilsena, 2015. aastal tekkis reovett ligikaudu 103 miljonit kuupmeetrit.
Keskkonnakäpp 2016 võitjad Illuka koolist
20.03.2017|Keskkonnaministeerium

Keskkonnakäpa konkurss tunnustab parimaid keskkonnahariduslikke tegevusi

Alates tänasest saab esitada kandidaate Keskkonnakäpa konkursile. Konkursi eesmärk on esile tõsta kõiki neid, kes on panustanud mõne keskkonnateadliku tegevusega keskkonnasõbraliku haridustegevuse edendamisse.
17.03.2017|Keskkonnaministeerium

Keskkonnaministeerium ootab Eerik Kumari looduskaitsepreemia ja looduskaitse märkide nominente

Keskkonnaministeerium palub 17. aprillini esitada ettepanekuid Eerik Kumari nimelise looduskaitsepreemia ja Eesti looduskaitse märkide kandidaatidele.
17.03.2017|Keskkonnaministeerium

Euroopa otsib uuenduslikke, edumeelseid ja ambitsioonikaid Eesti tegijaid!

Alates selle aasta juulikuust tuksleb kogu kontinendi poliitiline, administratiivne ning tundmuslik tuiksoon just siin meie läänemere-äärses vabariigis.
16.03.2017|Keskkonnaministeerium

Valitsus kiitis heaks maapõuepoliitika pikaajalise visiooni

Visioonidokumendis „Maapõuepoliitika põhialused aastani 2050“ määratakse riigi põhimõtted ja arengusuunad maapõue uurimisel, kasutusse andmisel ja kasutamisel ning võetakse eesmärk kasutada maapõue ja seal leiduvaid loodu
15.03.2017|Keskkonnaministeerium

Reostustõrjeplaani esitamata jätnud sadamad võetakse vastutusele

Tänaseks on 103-st Eestis tasulisi teenuseid osutavast sadamast kehtiv reostustõrjeplaan olemas 40-l sadamal, seitsme sadama plaanid on veel kooskõlastamisel ning ülejäänud 56 sadamat ei ole oma plaani siiani esitanud.

Lehed

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.