Sa oled siin

Noore looduskaitsja märk

Noore looduskaitsja märgiga tunnustatakse noore, kuni 26-aastase aktiivse looduskaitsja tegevust.

Märk antakse isikule, kes on eriliselt silma paistnud loodushoiu alal, saavutanud häid tulemusi loodushariduse konkursil või aidanud kaasa loodusteemalise ürituse korraldamisele. Aastas antakse välja kuni 30 noore looduskaitsja märki.

Noore looduskaitsja märk kujutab tammelehte. Märk on valmistatud valgest vasest ning kaetud läbipaistva rohelise emailiga. Emaili aluspind on reljeefne, sellest eenduvad leherootsud kumavad läbi emaili. Märgi pikkus on 23 mm, laius max 10 mm. Märgi autor on kunstnik Julia Maria Künnap.
 

Noore looduskaitsja märgi laureaadid

2013
Annaleena Vaher, Tallinna Prantsuse Lütseum
Edgar Prass, Tartu Ülikool
Eleriin Vungi, Viljandi Gümnaasium
Epp Sillukse, Lihula Gümnaasium
Hendrik Sobi, Rakvere Gümnaasium
Jelena Utitsõna, Pääsküla Noortekeskuse noorsootöötaja
Jürgen Ruut, Hugo Treffneri Gümnaasium
Kaarel Eensoo, Türi Ühisgümnaasium
Kaidi Kätlyn Reimann, Tallinna Järveotsa Gümnaasium
Kaira Vreimann, Kilingi-Nõmme Gümnaasium
Karl Ander Adami, Tallinna Ülikool
Karl Tammiste, Tartu Ülikool
Kristiina Tüür, Tartu Ülikool
Liina Laanemets, MTÜ Lilli Looduskeskus
Liisa-Mai Nurk, Rakvere Gümnaasium
Mariell Jüssi, Tallinna Ülikool
Maris Esko, Lihula Gümnaasium
Merlin Grosberg, Eesti Maaülikool
Meryl Komp, Kadrina Keskkool
Minna Joor, Kiltsi Põhikool
Piia Haab, Tallinna Ülikool
Piia Katharina Vaan, Läänemaa Ühisgümnaasium
Rahel Rae, Taebla Gümnaasium
Roosi Mehikas, MTÜ Nõmme Loodusmaja retkejuht
Sven Rannar, Haljala Gümnaasium
Uku Rooni, Tartu Ülikool

2012
Anna-Grete Rebane, Tallinna Prantsuse Lütseum, 12. klass
Anžela Tihhonova, Kohtla-Järve Slaavi Põhikool, 6. klass
Auli Relve, TÜ ökoloogia tudeng
Danila Tsõgankov, Kohtla-Järve Slaavi Põhikool, 5. klass
Elisabeth Heinrich, Viljandi Kesklinna kool
Hanna Tuus, Saaremaa Ühisgümnaasium, 10. klass
Helene Urva, Tallinna Inglise Kolledži keemia- ja bioloogiaõpetaja
Hendrik Lahi, Haljala Gümnaasium
Irina Guljavina, Rakvere Gümnaasium, 9. klass
Janeli Kesler, Kohtla-Järve Slaavi Põhikool, 6. klass
Karl Eik Rebane, Saaremaa Ühisgümnaasium
Liivi Plumer, TÜ bioloogia magistrant
Magnus Kaldjärv, Saaremaa Ühisgümnaasium, 10. klass
Mart Kiis, Hugo Treffneri Gümnaasium
Marta Jamsja Kadrina Keskkool, 9. klass
Martin Silts, TÜ Loodus- ja tehnoloogiateaduskonna magistrant
Mihkel Rünkla, TÜ füüsika tudeng
Paul Hunt, EOÜ liige, 2012. a. TÜLR president
Tanel Voormansik, TÜ keskkonnatehnika magistrant
Tõnis Tuuga, BMFi tudeng
Villem Voormansik, TÜ geograafia tudeng

2011
Anni Männil, Paide Ühisgümnaasium, vilistlane
Anu Ainsaar, Tallinna Reaalkool
Elina Jantson, Pärnu Kuninga Tänava Põhikool
Iris Merilo, Tallinna Reaalkool
Jaak Joonas Keldoja, Tartu Forseliuse Gümnaasium
Julia Ertsin, Kohtla-Järve Slaavi Põhikool
Karoliine Kurvits, Pärnu Kuninga Tänava Põhikool
Kati Plaan, Tartu Ülikool
Laura Pärtel, Tallinna Ülikool
Maili Lehtpuu, Kohtla-Järve Järve Gümnaasium, vilistlane
Marko Vainu, Tallinna Ülikool
Martin Tuul, Tartu Ülikool
Maryliis Teinfeldt, Tapa Gümnaasium
Mati Lepikson, Tallinna Prantsuse Lütseum
Merit Eensoo, Tartu Kõrgem Kunstikool
Mihkel Keldoja, Jaan Poska Gümnaasium
Oliver Kalda, Tallinna Ülikool, vilistlane
Rauno Kalda, Tallinna Ülikool, vilistlane
Robert Jakob Oetjen, Elva Gümnaasium
Stella Kangur, Mustamäe Gümnaasium

2014. aasta noore looduskaitsja aumärgi laureaadid on:

 

Aivar Kamal - (9. kl) tunnustame märgiga  suure loodushuvi ning heade saavutuste eest loodushariduslikel konkurssidel. Aivar on Tallinna Mustamäe Humanitaargümnaasiumi õpilane, kes on edukalt osalenud erinevatel loodusainete olümpiaadidel ning keskkonnateemalistes projektides. 
 
Andrea Jõesaar - (10. kl) tunnustame märgiga suure loodushuvi ning heade saavutuste eest loodushariduslikel konkurssidel. Andrea on Kadrioru Saksa Gümnaasiumi õpilane, ta paistab silma oma suure loodushuviga ning on edukalt osalenud piirkondlikel loodusainete olümpiaadidel ning üle-eestilistel loodusteemalistel viktoriinidel, samuti Tartu teaduskooli kursustel. 
 
Angelina Vinogradova - (9. kl) tunnustame märgiga suure loodushuvi ja keskkonna põhjaliku uurimise eest. Angelina on Narva Keeltelütseumi õpilane, kes on paistnud silma suure loodushuviga ning kes koos laureaatide Antoni ja Vestaga koostasid uurimustöö "Erinevate valgusallikate uurimine valgustatuse ja energiasäästu aspektist", millega saavutasid 1. koha GLOBE uurimustööde konkursil. 
 
Anton Bašinski - (9. kl) tunnustame märgiga suure loodushuvi ja keskkonna põhjaliku uurimise eest. Anton on Narva Keeltelütseumi õpilane, kes on paistnud silma suure loodushuviga. Anton koostas koos laureaatide Angelina ja Vestaga uurimustöö "Erinevate valgusallikate uurimine valgustatuse ja energiasäästu aspektist", millega saavutasid 1. koha GLOBE uurimustööde konkursil. 
 
Birgit Purga - (26 a) tunnustame märgiga suure loodushuvi ning aktiivse loodushoiualase tegevuse eest. Birgit on lõpetanud TÜ ökoloogia ning elustiku kaitse eriala ning on Tartu Ülikooli Looduskaitseringi liikmena aktiivselt panustanud loodusteadlikkuse tõstmisele, korraldades erinevaid loodusteemalisi üritusi. 
 
Brigitta-Maria Vakaljuk - (13 a) tunnustame märgiga suure loodushuvi ning aktiivse loodushoiualase tegevuse eest. Brigitta-Maria on Tapa gümnaasiumi õpilane, ta on aktiivne loodushuviline noor, kes on osalenud "Konnad teelt" talgutel ning viinud koos laureaatide Heli ja Helger-Hansuga kodukandis läbi mitmeid looduse korrastamise aktsioone. 
 
Britta Kalgan - (20 a) tunnustame märgiga suure loodushuvi ning aktiivse loodushoiualase tegevuse eest. Britta on TÜ II kursuse bioloogia/zooloogia eriala tudeng ning MTÜ Tallinna Loomaaia Sõprade Selts liige. Ta töötab ka Tallinna loomaaias, kus muuhulgas on giidiks ning viib läbi erinevaid kampaaniaüritusi. Lisaks on Britta ka tubli loodusfotograaf. 
 
Cätrin Valm - (24 a) tunnustame märgiga suure loodushuvi ning aktiivse loodushoiualase tegevuse eest. Cätrin on Keskkonnaameti maahoolduse spetsialist, kes on andnud väga suure panuse maahoolduse valdkonna arengule Pärnumaal. 
 
Georg Rudolf Sarap - (7. kl) tunnustame märgiga suure loodushuvi ning heade saavutuste eest loodushariduslikel konkursside. Georg-Rudolf on Toila Gümnaasiumi õpilane, kes paistab silma oma suure loodushuvi ning heade saavutusega olümpiaadidel ja keskkonna teemalistel konkurssidel. 
 
Grete Glaase - (10. kl) tunnustame märgiga suure loodushuvi ning heade saavutuste eest loodushariduslikel konkurssidel. Grete on Kadrioru Saksa Gümnaasiumi õpilane, ta paistab silma oma suure loodushuviga ning on edukalt osalenud piirkondlikel loodusainete olümpiaadidel ning üle-eestilistel loodusteemalistel viktoriinidel, samuti Tartu teaduskooli kursustel. 
 
Helger-Hans Külmallik - (13 a) tunnustame märgiga suure loodushuvi ning aktiivse loodushoiualase tegevuse eest. Helger-Hans on Tapa gümnaasiumi õpilane, ta on aktiivne loodushuviline noor, osalenud "Konnad teelt" talgutel ning viinud koos laureaatide Heli ja Brigitta-Mariaga kodukandis läbi mitmeid looduse korrastamise aktsioone. 
 
Heli Kukk - (15 a) tunnustame märgiga suure loodushuvi ning aktiivse loodushoiualase tegevuse eest. Helger-Hans on Tapa gümnaasiumi õpilane, ta on aktiivne loodushuviline noor, on osalenud "Konnad teelt" talgutel ning viinud koos laureaatide Helger-Hansu ja Brigitta-Mariaga kodukandis läbi mitmeid looduse korrastamise aktsioone. Lisaks sellele on Heli ka loodusfotograafia huviline. 
 
Jaan Grosberg - (15 a) tunnustame märgiga suure loodushuvi, aktiivse loodushoiualase tegevuse ja looduse põhjaliku uurimise eest. Jaan on Sillaotsa kooli õpilane, ta on olnud edukas loodusainete konkurssidel, osalenud aktiivselt erinevatel loodusüritustel (nii talgutel kui ka aktsioonis „Konnad teelt“), aidanud uurida kalakajaka populatsiooni ning koostanud uurimustöö "Aardla poldril tegutsevad rähnid“.
 
Kaisa Rooba - (15 a) tunnustame märgiga looduse põhjaliku uurimise ning heade saavutuste eest loodushariduslikel konkurssidel. Kaisa on Kadrina Keskkooli õpilane, ta on suur loodushuviline, osalenud erinevatel loodusteemalistel kursustel ning olnud edukas loodusainete olümpiaadidel. Koostanud uurimustöö "Eesti nahkhiired ja nende kaitse. Põhja-nahkhiir minu kodus". 
 
Linda Puusalu - (21 a) tunnustame märgiga suure loodushuvi ning aktiivse loodushoiualase tegevuse eest. Linda on TÜ ökoloogia ning elustiku kaitse eriala üliõpilane, ta on TÜ Looduskaitseringi liikmena aktiivselt panustanud loodusteadlikkuse tõstmisele, korraldanud erinevaid loodusteemalisi üritusi ning inspireerinud noori loodust hoidma ja panustama vabatahtliku tegevusega looduskaitses. 
 
Mana Kaasik - (22 a) tunnustame märgiga looduslike pühapaikade põhjaliku uurimise eest. Mana on TÜ arheoloogia ning folkloristika tudeng, kes on pühendunud looduslike pühapaikade otsimisele ja kaardistamisele ning viinud koos Maavalla kojaga läbi välitöid neljas Lõuna-Eesti kihelkonnas, kaardistanud inventeeritud objektid ning tutvustanud kokkuvõtteid kohalikele elanikele. 
 
Mariliis Eensalu - (24 a) tunnustame märgiga looduse põhjaliku uurimise ja aktiivse loodushoiualase tegevuse. Mariliis on Tallinna Ülikooli geoökoloogia eriala magistrant, kelle bakalaureusetöö põlevkivi kaevandamise keskkonnamõjudest leidis tunnustamist rakenduslike uurimustööde konkursil I koha, lisaks on Mariliis Eesti Geograafia Seltsi Noorteklubi liige ning osaleb aktiivselt keskkonnateemadel Tallinna Linna noortevolikogus. 
 
Martin Talvik - (19 a) tunnustame märgiga tunnustab looduse põhjaliku uurimise eest. Martin on TTÜ ehitusteaduskonna 1. kursuse üliõpilane, koostanud uurimustöö globaalprobleemidest, mis on võitnud mitmeid õpilastööde konkursse ning mida on avaldatud ka rahvusvahelistes teadusajakirjades. 
 
Martin Tikk - (17 a) tunnustame märgiga suure loodushuvi ning aktiivse loodushoiualase tegevuse eest. Martin on Hugo Treffneri Gümnaasiumi õpilane, kes tegutseb vabatahtlikuna mitme keskkonnaorganisatsiooni juures, on osalenud Tartu loodusmaja erinevates loodusringides, õppelaagrites, konverentsidel, loodusalastel konkurssidel ja projektides. Käinud noorgiidide koolitusel, aidanud Kabli linnujaamas linde rõngastada. 
 
Mirjam Grosberg - (19 a) tunnustame märgiga suure loodushuvi ning aktiivse loodushoiualase tegevuse eest. Mirjam on Eesti Maaülikooli üliõpilane, kes tegutseb vabatahtlikuna mitme keskkonnaorganisatsiooni juures, on osalenud Tartu loodusmaja erinevates loodusringides, õppelaagrites, konverentsidel, loodusalastel konkurssidel ja projektides. Käinud noorgiidide koolitusel, juhendanud loodusretke ning osalenud aktiivselt ELFi erinevatel talgutel. 
 
Robin Gielen - (21 a) tunnustame märgiga suure loodushuvi ning aktiivse loodushoiualase tegevuse eest. Robin on TÜ bioloogia eriala üliõpilane ning TÜ Looduskaitseringi liige, ta on aktiivselt panustanud loodusteadlikkuse tõstmisele, korraldades väga erinevaid loodusteemalisis üritusi, korraldanud matku, talguid, seminare. 
 
Stella Brothwick - (10. kl) tunnustame märgiga suure loodushuvi ning heade saavutuste eest loodushariduslikel konkurssidel. Stella on Tallinna Inglise Kolledži õpilane, ta paistab silma oma suure loodushuviga ning on edukalt osalenud piirkondlikel loodusainete olümpiaadidel ning üle-eestilistel loodusteemalistel viktoriinidel, samuti Tartu teaduskooli kursustel. 
 
Vesta Nalimova - (9. kl) tunnustame märgiga suure loodushuvi ja keskkonna põhjaliku uurimise eest. Vesta on Narva Keeltelütseumi õpilane, kes on paistnud silma suure loodushuviga. Ta on koos laureaatide Antoni ja Angelinaga koostanud uurimustöö "Erinevate valgusallikate uurimine valgustatuse ja energiasäästu aspektist", millega saavutasid 1. koha GLOBE uurimustööde konkursil. 
 

 

 

Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus ning Kumari preemia laureaat Veljo Ranniko koos värskete noore looduskaitsja märkide omanikega Viljandi Pärismusmuusika Aidas, 20. november 2011 (Foto: Heidi Tooming)

Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus ning Kumari preemia laureaat Veljo Ranniko koos värskete noore looduskaitsja märkide omanikega Viljandi Pärismusmuusika Aidas, 20. november 2011 (Foto: Heidi Tooming)

Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus koos noore looduskaitsja märkide omanikega Estonias, 15. detsember 2013 (Foto: Tiit Sillaots)
Keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus koos noore looduskaitsja märkide omanikega Estonias, 15. detsember 2013 (Foto: Tiit Sillaots)

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.