Kaasamine

Kaasamise all mõistame seda, kui teeme otsuseid ja viime need ellu teistega koos ning teistega arvestades.

Tänapäeva poliitikakujundamisel ja õigusaktide koostamisel on suur osa kodanikel ja kodanikuühendustel. Tule ja räägi kaasa!

  • Koos tehtud otsustega luuakse võimalus saada paremaid tulemusi.
  • Kaasamine aitab välja selgitada probleemkohti ja vältida vigu.
  • Kaasamine toob poliitikakujundamise juurde eksperte ja uusi seisukohti, keda antud otsused mõjutavad.
     

 

Hea tava

Kaasamise hea tava eesmärk on anda juhised kaasamise planeerimise ja korraldamise kohta ning seeläbi ühtlustada valitsusasutuste kaasamispraktika kvaliteeti.

Laiem eesmärk on suurendada otsuste tegemise läbipaistvust ja valitsussektori usaldusväärsust suhetes huvirühmade ja laiema avalikkusega.

Kaasamine seisneb otsuste tegemisel huvirühmade informeerimises, nendega konsulteerimises või koostöö tegemises. Kaasamise hea tava sõnastab juhised eelkõige kaasamisest informeerimiseks ehk huvirühmade teavitamiseks edasiste kaasamisvõimaluste kohta ja avaliku konsulteerimise korraldamiseks, mille puhul ministeerium kaasab huvirühmi otsuse ettevalmistamisse, esitab eelnõu huvirühmadele arvamuse avaldamiseks ning annab tagasisidet kogutud arvamustega arvestamisest.

Loe ka: valitsuse kinnitatud kaasamise hea tava

Kaasamiskoordinaator

 

Kairi Toiger

Avalike suhete osakonna keskkonnateadlikkuse büroo peaspetsialist

Kaasamiskoordinaatori ülesandeks on korraldada kaasamist ministeeriumis tervikuna. Koordinaator aitab valida paremad meetodid, aitab koostada kaasamiskava ja selgitab välja huvirühmi.

 Telefon: 626 2931
kairi.toiger@envir.ee

 

 

 

Viimati uuendatud: 13. märts 2017

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.