Sa oled siin

Kliimamuutuste leevendamiseks ja nendega kohanemiseks saab küsida toetust

13.04.2017

Keskkonnaministeerium alustas taotluste vastuvõttu kliimamuutuste leevendamise ja nendega kohanemisega seotud innovaatiliste lahenduste leidmise toetamiseks. Kokku on toetusteks 60 000 eurot.

„Selleks, et kasvuhoonegaaside heidet vähendada ja seeläbi ka kliimamuutusi leevendada, on vaja üle minna puhtamatele tehnoloogiatele, aga see võib osutuda üsna kulukaks protsessiks. Seetõttu loodan, et võimalus toetust taotleda julgustab ka ettevõtteid nö kastist välja mõtlema,“ selgitas keskkonnaminister Marko Pomerants.

Meetme kogumaht on 60 000 eurot ning toetuse maksimaalne osakaal on 100% toetatavatest kuludest. Meedet rahastatakse Euroopa Liidu lennunduse kasvuhoonegaaside lubatud heitkoguse ühikute enampakkumistulust.

Toetust antakse ettevõtetele toote või teenuse arendamiseks. Toetust saavad taotleda äriregistris registreeritud ettevõtted, kellel juba on väljatöötamisel või kelle eesmärk on välja töötada ja kasutusele võtta innovaatiline lahendus, mis on suunatud kliimamuutuste leevendamisele ja/või kliimamuutuste mõjuga kohanemisele. „Siia alla sobivad igati hästi mitmesugused rohetehnoloogilised lahendused, mis optimeerivad eri protsesse ja vähendavad süsiniku jalajälge või aitavad toime tulla kliimamuutustest tulenevate negatiivsete tagajärgedega,“ täpsustas Pomerants.

Taotlusi saab 8. maini 2017 esitada aadressile keskkonnaministeerium@envir.ee.

Lisainfo: Annika Konovalov, Keskkonnaministeeriumi kliima- ja kiirgusosakonna peaspetsialist, annika.konovalov@envir.ee, +372 626 0756

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.