Sa oled siin

Kliimamuutuste leevendamiseks ja nendega kohanemiseks saab küsida toetust

13.04.2017

Keskkonnaministeerium alustas taotluste vastuvõttu kliimamuutuste leevendamise ja nendega kohanemisega seotud innovaatiliste lahenduste leidmise toetamiseks. Kokku on toetusteks 60 000 eurot.

„Selleks, et kasvuhoonegaaside heidet vähendada ja seeläbi ka kliimamuutusi leevendada, on vaja üle minna puhtamatele tehnoloogiatele, aga see võib osutuda üsna kulukaks protsessiks. Seetõttu loodan, et võimalus toetust taotleda julgustab ka ettevõtteid nö kastist välja mõtlema,“ selgitas keskkonnaminister Marko Pomerants.

Meetme kogumaht on 60 000 eurot ning toetuse maksimaalne osakaal on 100% toetatavatest kuludest. Meedet rahastatakse Euroopa Liidu lennunduse kasvuhoonegaaside lubatud heitkoguse ühikute enampakkumistulust.

Toetust antakse ettevõtetele toote või teenuse arendamiseks. Toetust saavad taotleda äriregistris registreeritud ettevõtted, kellel juba on väljatöötamisel või kelle eesmärk on välja töötada ja kasutusele võtta innovaatiline lahendus, mis on suunatud kliimamuutuste leevendamisele ja/või kliimamuutuste mõjuga kohanemisele. „Siia alla sobivad igati hästi mitmesugused rohetehnoloogilised lahendused, mis optimeerivad eri protsesse ja vähendavad süsiniku jalajälge või aitavad toime tulla kliimamuutustest tulenevate negatiivsete tagajärgedega,“ täpsustas Pomerants.

Taotlusi saab 8. maini 2017 esitada aadressile keskkonnaministeerium@envir.ee.

Lisainfo: Annika Konovalov, Keskkonnaministeeriumi kliima- ja kiirgusosakonna peaspetsialist, annika.konovalov@envir.ee, +372 626 0756

Veel uudiseid samal teemal

28.04.2017|Keskkonnaministeerium

Riigieelarvestrateegia kasvatab looduskaitsealuste maade omandamiseks ette nähtud eelarve 13 miljoni euroni

Järgmise nelja aasta (2018–2021) riigi eelarvestrateegias on looduskaitsealuste eramaade riigile omandamiseks ette nähtud 13 miljonit eurot, mis võimaldab ebanormaalselt pikaks veninud avalduste järjekorra normaliseerida ja edaspidi lahendada esitatud ettepanekuid jooksvalt.

27.04.2017|Keskkonnaministeerium

Teadus- ja arendusasutused peavad veenduma oma töös kasutatava geneetilise materjali õiguspäraselt omandamises ehk selle päritolus

Valitsus kiitis tänasel istungil heaks looduskaitseseaduse muudatused, mis on aluseks, et rakendada Eestis geneetiliste ressurssidele juurdepääsu ja nende kasutamisest saadava tulu õiglase ja erapooletu jaotamise Nagoya protokolli.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.