Põlevkivi tagantjärgi kaevandamine

2015. aasta 15. juunil võeti vastu maapõueseaduse ja keskkonnatasude seaduse muutmise seadus, mis lubab ettevõtetel kaevandada eelmisel kuuel kalendriaastal aastasest kaevandamismäärast vähem kaevandatud põlevkivi tagantjärele.

Põlevkivi aastane kaevandamismäär on kõikide põlevkivi kaevandamise lubade alusel kokku maksimaalselt kaevandada lubatud põlevkivi kogus. Kaevandamismäär on kehtestatud 23. novembril 2008. aastal jõustunud maapõueseaduse redaktsiooniga „Põlevkivi kaevandamise ja kasutamise riikliku arengukava 2008–2015” alusel. Põlevkivi aastane kaevandamismäär on 20 miljonit tonni

Põlevkivi aastasest kaevandamismäärast vähem kaevandatud põlevkivi tagantjärele kaevandamisel ei tohi kaevandamisloale märgitud mäeeraldisest aastas kaevandatav põlevkivi kogus ületada sellele loale kantud kaevandamise lubatud maksimaalset aastamäära

Sellest tulenevalt on järgmisel aastal võimalik põlevkivi tagantjärele kaevandamine kõikide lubade alusel kokku 5 188 000 tonni ulatuses

Põlevkivi tagantjärele kaevandamiseks tuleb ettevõtetel esitada hiljemalt 1. septembril loa taotlus, milles on märgitud 2017. aastal rohkem kaevandada soovitud põlevkivi kogus.

Loa andja ehk Keskkonnaministeerium peab kaevandamata jäänud põlevkivi kaevandamismäära arvestust ning teeb iga aasta 1. augustil enda veebilehel teatavaks aastasest kaevandamismäärast vähem kaevandatud põlevkivi koguse eelmisel kuuel kalendriaastal kokku.

 

Alates 2010. aastast on põlevkivi aastasest kaevandamismäärast vähem kaevandatud 29 187 609 tonni võrra.

Kaevandatud põlevkivi kogused ja põlevkivi aastasest kaevandamismäärast vähem kaevandatud põlevkivi kogused

 

 

Viimati uuendatud: 10. august 2016

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.