Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (16.10.2017 - 22.10.2017)

Keskkonnaministeerium
Esmaspäev, 16. oktoober 2017

Sellel nädalal on keskkonnaminister Siim Kiisler ja asekantsler Meelis Münt kõrgetasemelisel kliimakohtumisel Fidžil, mis on ettevalmistus novembris toimuvaks ÜRO kliimakonverentsiks COP23.
Lisainfo: Kadri Kauksi, Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja, kadri.kauksi@envir.ee, 53303448

 

Esmaspäeval toimub Pärnu Kutsehariduskeskuses seminar "Energia -ja ressursitõhusus tootmises", kus Siim Umbleja ja Timo-Mati Pall tutvustavad ressursitõhususe meedet ja KIKist toetuse taotlemise võimalusi.
Lisainfo siit või KIKi kommunikatsioonijuht Elina Kink, elina.kink@kik.ee või 5687 5797

Teisipäev, 17. oktoober 2017

Algusega kell 10 korraldab Maa-amet Jõhvis (Pargi 15) Euroopa kõrgussüsteemi tutvustava infopäeva, kus tutvustatakse uuele kõrgussüsteemile üleminekuga seonduvaid muudatusi, sh muudatusi topo-geodeetilise uuringu ja teostusmõõdistamise tegemise nõuetes, ja üleminekuperioodi. Infopäevale on oodatud projekteerijad, geodeedid, ehitusvaldkonna spetsialistid, planeeringute tegijad ja teised, kelle tööd kõrgussüsteemi muutus mõjutab. Infopäevale palume eelnevalt registreerida.
Lisainfo: Karmen Kaukver, Maa-ameti avalike suhete nõunik, karmen.kaukver@maaamet.ee, 5694 5407

 

Teisipäeval toimub Kohtla-Järve TTÜ Virumaa Kolledžis  seminar "Energia -ja ressursitõhusus tootmises", kus Siim Umbleja ja Timo-Mati Pall tutvustavad ressursitõhususe meedet ja KIKist toetuse taotlemise võimalusi.
Lisainfo siit või KIKi kommunikatsioonijuht Elina Kink, elina.kink@kik.ee või 5687 5797.

 

Teisipäeval ja kolmapäeval toimub Albaanias, Tiranas Euroopa avaliku sektori keskkonnaaudiitorite töörühma EUROSAI WGEA aastakoosolek. Selle raames viiakse läbi keskkonna- ja ruumiandmete teemaline koolitus, kus üheks koolitajaks on Maa-ameti geoinformaatika osakonna juhataja Mariliis Aren.
Lisainfo: Karmen Kaukver, Maa-ameti avalike suhete nõunik, karmen.kaukver@maaamet.ee, 5694 5407

Neljapäev, 19. oktoober 2017

Kell 18 ootab Loodusmuuseum taas kõiki Öökulli akadeemiasse, kus sel korral on külas folklorist Madis Arukask ning juttu tuleb eestlastest kui metsarahvast rahvausundilises plaanis.
Lisainfo: www.loodusmuuseum.ee

 

Kell 17  avatakse Tartus Omicumi aatriumis  fotonäituse „Meid kotib" . Fotovõistlust ja näitust „Meid kotib“ korraldab Negavati IV hooajal kolmandale kohale tulnud meeskond „Poko“, kes toodab kergesti stiilseks võtmehoidjaks kokkuvolditavat korduvkasutatavaid poekotte asendamaks õhukesi kilekotte. Fotokonkursi ja näituse eesmärk on tähelepanu pöörata plastikule meie ümber.
Lisainfo siit või Negavati projektijuht Kadi Mitt, kadi.mitt@kik.ee või 524 2602.

 

Kell 16 avatakse Saaremaal uus puiduhakkel töötav Kärla katlamaja.  Katlamaja valmis Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetusel.
Lisainfo: aive.haavel@kik.ee või 627 4318.

Reede, 20. oktoober 2017

Reedel on kõik Lääne-Eesti omavalitsuste esindajad oodatud Keskkonnaameti Pärnu kontoris (Roheline 64, Pärnu) toimuvale seminarile „Jäätmete liigiti kogumise edendamine kohalikus omavalitsuses, 2017“, kus jagatakse infot jäätmete liigiti kogumise hetkeolukorrast ning jäätmehoolduse rahastamise muudatustest. Lisainfo siit või Sille Ader, Keskkonnaameti pressiesindaja, sille.ader@envir.ee, 5745 0332

 

Reedel Tallinnas Tehnopolis seminar "Energia -ja ressursitõhusus tootmises", kus Siim Umbleja ja Timo-Mati Pall tutvustavad ressursitõhususe meedet ja KIKist toetuse taotlemise võimalusi. Lisainfo: siit või KIKi kommunikatsioonijuht Elina Kink, elina.kink@kik.ee või 5687 5797.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.