Sa oled siin

Eelinfo

Nädalainfo (20.03.2017 - 26.03.2017)

Keskkonnaministeerium
Esmaspäev, 20. märts 2017

- Keskkonnaminister Marko Pomerants avab esimese “Euroopal veab, Eesti veab!” ürituse, mis toimub esmaspäeval kell 15-18 Tallinna Ülikooli Euroopa saalis. Märtsi lõpus ja aprilli alguses korraldavad Avatud Eesti Fond, vabaühenduste liit EMSL ja riigikantselei üle Eesti kuus arutelu “Euroopal veab, Eesti veab!”, kus oma ala Eesti eksperdid selgitavad täpsemalt, mis teemad asuvad Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise prioriteetide ehk uuendusmeelse, digitaalse, kaasava ja turvalise Euroopa arendamise all.
Lisainfo: Berit-Helena Lamp, Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja, berit-helena.lamp@envir.ee, 626 2910, 5303 6253.
 

- Esmaspäeval külastavad Keskkonnaministeeriumi Eestis visiidil olevad Moldova vee-eksperdid.

Teisipäev, 21. märts 2017

- Algusega kell 14 toimub KIKi nõukogu korraline koosolek.
Lisainfo: KIKi kommunikatsioonijuht Elina Kink, 5687 5797, elina.kink@kik.ee.
 

- Teisipäevast reedeni toimub Eesti Loodusmuusemis 1.-3. klassi õpilastele mõeldud laager "Kaheksa ühe hoobiga". Neli päeva kestvas laagris saavad osalejad tutvuda kaheksa Tallinna vanalinnas asuva muuseumi ja keskusega ning ammutada teadmisi nii ürgsetest mereelukatest, keskaegsetest legendidest kui tänapäevasest teatrielust.
Lisainfot leiab Loodusmuuseumi kodulehelt.

Kolmapäev, 22. märts 2017

- Keskkonnaminister Marko Pomerants avab Tallinna Tehnikakõrgkoolis toimuva rahvusvahelise veepäeva ürituse.
Lisainfot leiab Tallinna Tehnikakõrgkooli kodulehelt.
 

- Kolmapäeval ja neljapäeval tähistatakse Peterburis rahvusvahelise konverentsiga Läänemere päeva, kus osaleb ka Keskkonnaministeeriumi delegatsioon. Konverentsil arutatakse tänaseid Läänemere probleeme – võitlust mereprügi vastu, mere eutrofeerumist, mereelustikku ohustavate ohtlike ainete merre sattumise piiramist ning meretranspordi keskkonnaohutust. Lisaks toimub eraldi kohtumine Eesti, Soome ja Venemaa esindajate vahel, et hinnata Soome lahe kolmepoolse koostöö tulemuslikkust ning ajakohastada tegevuskava Soome lahe ühisseireks, lahega seotud uuringutulemuste koordineerimiseks ning infovahetuse parandamiseks.
Lisainfo: Kadri Kauksi, Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja, kadri.kauksi@envir.ee, 626 2832, 5330 3448.
 

- Kolmapäeval ja neljapäeval toimub Jõgevamaal energia- ja ressursisäästukonkursi Negavatt boot camp, kus kümme finaali jõudnud projekti meeskonnad koos mentoritega oma ideid edasi arendavad.
Lisainfo: Negavati projektijuht Kadi Mitt, 524 2602, kadi.mitt@kik.ee.

Neljapäev, 23. märts 2017

- Algusega kell 9.30 toimub Keskkonnaagentuuris rahvusvahelise meteoroloogiapäeva puhul konverents „Avastades pilvi“.
Rohkem infot leiab Keskkonnaagentuuri kodulehelt.
 

- Keskkonnaminister Marko Pomerants esineb tervituskõnega konverentsil "Towards a Cleaner Society - A Boilerplate for the Transition?"
Lisainfo: Berit-Helena Lamp, Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja, berit-helena.lamp@envir.ee, 626 2910, 5303 6253.
 

- Algusega kell 11 korraldab Keskkonnaamet koostöös Keskkonnaministeeriumiga Keskkonnaameti Tartu kontoris (Aleksandri 14, Tartu) põllumajandustootjatele koolitus-teabepäevad seoses vedelsõnniku laotamisplaanide taotluste ja veekaitsevööndis karjatamise kohta teatiste esitamise kohustusega Keskkonnaametile läbi infosüsteemi.
Lisainfo ja registreerimine Keskkonnaameti kodulehel.
 

- Tallinnas hotelli Dzingel konverentsikeskuses toimub reostustõrje teemaline infopäev väikesadamatele, mille korraldavad Ergoron OÜ koostöös Politsei- ja Piirivalveameti, Päästeameti ja Keskkonnainspektsiooniga.
Osalemine on tasuline, täpsem info: info@asfalt.ee.
 

- Algusega kell 18 toimub Eesti Loodusmuuseumis Öökulli akadeemia, kus sel korral on külas evolutsioonigeneetik Mait Metspaluga. Uuritakse, kuidas on võimalik inimese DNA järgi teada saada meie põlvnemise lugu, kellega on eestlased suguluses ning kui kaugele ajalukku saame geenide kaudu pilgu heita. Juttu tuleb ka geenipanga tööst ning sellest, kas DNA annab meile absoluutse tõe evolutsiooni kohta.
Lisainfot leiab Loodusmuuseumi kodulehelt.

Reede, 24. märts 2017

- Keskkonnaminister Marko Pomerants külastab Valgamaad.
 

- Algusega kell 15 toimub Eesti Loodusmuuseumis Uudishimulike Loodusklubi, kus loodusmuuseumi geoloog Sander Olo tutvustab näitust „Müstiline ürgmeri“ ning räägib, kuidas käis kivististe elluäratamine.
Lisainfot leiab Loodusmuuseumi kodulehelt.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.