Vähem on rohkem!

Jäätmetekke vähendamise

nädala tegemiste kohta

leiad infot lehelt

www.jäätmed.ee.

Keskkonnatunnustuste konkurss

Alates 2. novembrist saab

kandideerida Aasta Keskkonna-

teo ning Aasta Keskkonna-

sõbraliku Ettevõtte tiitlile.

Lisainfot leiab veebist

ja Facebookist.

Metssigade küttimise korduma kippuvad küsimused

Siia on koondatud

põhiline taustainfo

ning korduma kippuvad

küsimused metssigade

küttimise kohta.

Uus kalapüügiseadus

Uus kalapüügiseadus

jõustus 1. juulil.

Vaata lähemalt siit.

Eelinfo

Esmaspäev, 30. november

- 30. novembrist 11. detsembrini toimub Pariisis ÜRO kliimamuutuste kõrgetasemeline konverents, mille eesmärk on hoida kontrolli all ohtlikke kliimamuutusi ning saavutada ülemaailmne kliimakokkulepe, et hoida maailma keskmise temperatuuri tõusu pikemas perspektiivis alla 2°C. Konverentsil osalevad ka keskkonnaminister Marko Pomerants ning Keskkonnaministeeriumi delegatsioon.
Lisainfo: Liis Raadla, Keskkonnaministeerium avalike suhete osakonna juhataja, liis.raadla@envir.ee, 626 2917, 5305 1554.

 

- Algusega kell 11 toimub Keskkonnaministeeriumi 7. korruse saalis metsandusnõukogu koosolek. Päevakorras on RMK juriidilise vormi võimalik muutmine ning puiduenergeetika.
Lisainfo: Kadri Masing, Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik, kadri.masing@envir.ee, 626 2910.

 

- Algusega kell 16 toimub Alam-Pedja looduskaitseala koostöökogu moodustamise koosolek Palupõhja looduskoolis Tartumaal.
Lisainfo: Katrin Kaldma, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, katrin.kaldma@keskkonnaamet.ee

Teisipäev, 1. detsember

- Keskkonnaminister Marko Pomerants osaleb Helsingis toimuval Soome lahe aasta lõpetamisele pühendatud konverentsil. Konverentsil teevad Eesti, Soome ja Vene teadlased kokkuvõtteid Soome lahega seotud riikidevahelisest teaduskoostööst, tehtud uuringutest ning lepitakse kokku tegevused järgnevateks aastateks.
Lisainfot Soome lahe aasta kohta leiab aastale pühendatud kodulehelt.

 

- Algusega kell 11 korraldab Maa-amet Jõhvis Ida-Viru Maavalitsuse saalis (Keskväljak 1) maareformi infopäeva eesmärgiga tutvustada maa munitsipaalomandisse andmist, e-Katastri virtuaalkontori võimalusi katastriüksuste moodustamiseks, hoonestusõiguse seadmist ja muid reformi korraldamisega seotud küsimusi.
Lisainfo ja registreerimine.

 

- Algusega kell 11 toimub Keskkonnaameti veekaitse teabepäev Tartus Atlantise Konverentsikeskuses, kuhu on oodatud KOVide esindajad, paisuomanikud ja teised veekogude heast seisundist huvitatud isikud.
Lisainfo ja registreerumine.

 

- Algusega kell 15 toimub Vilsandi rahvuspargi koostöökogu koosolek Loona mõisas Saaremaal.
Lisainfo: Kaja Lotman, Keskkonnaameti Hiiu-Lääne-Saare regiooni juhataja, kaja.lotman@keskkonnaamet.ee

 

- Algusega kell 18 toimub Tartu loodusmajas loeng "Kes on kliimapagulased". Seminari avab Riigi Ilmateenistuse kliimateadlane Ain Kallis, kes seletab kliimamuutuste dünaamikat ja mõju, vaadates lähemalt Lähis-Ida olusid. Loeng avab pagulaskriisi tagamaid pikemas perspektiivis, vaatab, miks inimesed on sunnitud oma kodudest lahkuma ja milline roll on selles kliimamuutustel.
Lisainfo: Kadri Kauksi, Keskkonnaagentuuri pressiesindaja, kadri.kauksi@envir.ee, 5330 3448.

 

- KIK korraldab Haapsalus seminari "Energiasäästlik tänavavalgustus". Seminaril võetakse kokku 7 linna tänavavalgustuse uuendamise projekt ning jagatakse ettevõtmisest saadud kogemusi. Tasuta seminarile oodatakse osalema kohalike omavalitsuste esindajaid.
Lisainfo: Saile Mägi, KIKi kommunikatsioonispetsialist, saile.magi@kik.ee, 5685 3685.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.