Kuidas looduses liikuda?

1. augustist hakkas kehtima uus igaüheõigus ehk reeglid, mille järgi käituda looduses eramaal.

Lähemalt »

Uus KMH direktiiv

15. mail jõustus uus keskkonnamõju
hindamise direktiiv, mille ülevõtmiseks
on riikidel aega kolm aastat.
Lähemalt »

Uus jäätmekava 2014-2020

Uus riigi jäätmekava
keskendub jäätmetekke
vähendamisele.
Lähemalt »

Ministeeriumid said ühesuguse võrgukodu

Juuni algul võtavad kõik
ministeeriumid kasutusele
sarnase ülesehituse ja
kujundusega veebilehe.

Lähemalt »

Eelinfo

Esmaspäev, 1. september

Esmaspäeval, 1. septembril nädalal alustab tööd Kabli linnujaam oma 46. hooajaga. Käesoleval ajal toimetavad Kabli linnujaamas, kui ka 10 km põhjapool, Pulgoja roostikus asuvas Pulgoja linnujaamas Keskkonnaagentuuri eluslooduse seire spetsialistid Jaak Tammekänd ja Meelis Leivits. Kabli linnujaam on oluline koht lindude ja nahkhiirte rände seires, rändenähtuste uurimises ning ka loodusharidusliku väljaõppe pakkumises, mida tehakse koostöös RMK ja Keskkonnaametiga.

Lisainfo: Kadri Kauksi, Keskkonnaagentuuri pressiesindaja, kadri.kauksi@envir.ee, 53303448.

 

Esmaspäeval, 1. septembril on SA Keskkonnainvesteeringute Keskuses (KIK) veemajanduse infrastruktuuri arendamise projektide taotluste esitamise tähtaeg. Tegemist on Euroopa Ühtekuuluvusfondist (ÜF) rahastatava V taotlusvooruga. Täpsem info KIK-i kodulehel.

Lisainfo: Tiiu Noormaa, KIK-i  veemajanduse juhtivkoordinaator, tiiu.noormaa@kik.ee, 627 4121.

Teisipäev, 2. september

Teisipäevast neljapäevani, 3.-5. septembrini toimub Tartus Eesti-Vene piiriveekogude seire, hinnangu ja rakendusuuringute töörühma koosolekul, kus käsitletakse ühisseiretööde tulemusi Peipsi-Pihkva järvel ja Narva veehoidlal, veekvaliteedi ja -analüüsi küsimusi ning täpsustatakse seireprogramme.  Koosoleku raames toimub ka teadusseminar EMÜ Limnoloogiakeskuses, kus põhiteemadeks on hüdrobioloogilised protsessid piiriveekogudes ja biogeenidega seotud küsimused.

Lisainfo: Ago Jaani, Keskkonnaministeeriumi veeosakonna nõunik, ago.jaani@envir.ee, 6262898.

 

Teisipäeval,  2. septembril kell 10-12 toimub Keskkonnaameti kontoris (Wiedemanni 13, Türi) Järvamaa infopäev paisuomanikele. Infopäeval selgitatakse  paisuomanikele, et veekogu võib paisutada vaid teatud tingimustel ning selleks on vaja taotleda vee erikasutusluba. Täpne info Keskkonnaameti kodulehel.

Lisainfo: Elina Leiner, Keskkonnaameti keskkonnaosakonna veemajanduse koordinaator, elina.leiner@keskkonnaamet.ee, 447 7387.

 

Teisipäeval, neljapäeval (vene keeles), reedel (vene keeles), laupäeval ja pühapäeval 2., 4.-7. septembril algusega kell 21 toimuvad Tallinna kesklinnas Eesti Loodusmuuseumi retked "Nahkhiirte häälte maailm". Retkejuhiks Triinu Tõrv, venekeelsetel Jekaterina Pesotski. Retkele vajalik eelregistreerumine, sissepääs muuseumipiletiga. Täpsem info Loodusmuuseumi kodulehel.

Lisainfo: Agnes Karlson, loodushariduse arenduse spetsialist, agnes.karlson@loodusmuuseum.ee, 53 731 799.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.