Looduskaitsekuu

15. mail kuulutati avatuks

looduskaitsekuu. Sel

aastal on kuu teema

"Eestilt Euroopale,

Euroopalt Eestile".

Lähemalt »

Eesistumine

2017. aasta teisel poolaastal

on Eesti esimest korda

Euroopa Liidu Nõukogu

eesistuja rollis.

Lähemalt »

Euroopa maastikukonventsioon

Euroopa maastiku-

konventsioon on

esimene rahvus-

vaheline kokkulepe,

mis käsitleb otseselt

maastikke.

Lähemalt »

Eesti õhukvaliteet

Eesti Keskkonnauuringute

Keskus pakub kõigile

huvilistele võimalust

reaalajas tutvuda

oma kodukoha

õhukvaliteediga.

Lähemalt »

Eelinfo

Kolmapäev, 24. mai

- Keskkonnaminister Marko Pomerants ja kalavarude osakonna juhataja Kaire Märtin on visiidil Helsingis, kus kohtuvad Soome põllumajanduse ja metsanduse ministri Jari Leppäga ning parlamendi metsanduse ja põllumajanduse komitee liikmetega.
Lisainfo: Kadri Kauksi, Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja, kadri.kauksi@envir.ee, 626 2832, 5330 3448.
 

- Algusega kell 15 toimub Tartu Erinevate Tubade Klubis KIKi tudengite energia- ja ressursisäästukonkursi Negavatt superfinaal.
Lisainfo: Negavati projektijuht Kadi Mitt, kadi.mitt@kik.ee, 524 2602 või Negavati kodulehelt.

Neljapäev, 25. mai

- Algusega kell 13 osalevad KIKi toetuste üksuse juht Priit Parktal ja juhtivkoordinaator Siim Umbleja Päästeameti paakautode, konteinerautode ja paakkonteinerite vastuvõtuüritusel Lasnamäe päästekomandos. KIK toetab Päästeametit keskkonnaõnnetustele reageerimiseks vajaliku tehnika soetamist 27 760 000 euroga. Projekti tulemusena suureneb ameti metsa- ja maastikupõlengute likvideerimisvõimekus. Toetusrahast 85 protsenti ehk 23 596 000 eurot tuleb Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondist ning 15 protsenti riikliku kaasfinantseeringuna. Toetusmeetme töötas välja Siseministeerium.
Lisainfo: KIKi juhtivkoordinaator Siim Umbleja, siim.umbleja@kik.ee, 516 5943.
 

- Neljapäeval avatakse Eesti Loodusmuuseumi hoovis keraamiliste skulptuuride näitus „Mis oleks kui…?“. Näitus on inspireeritud salapärasest ookeanist ning mere põhjas elutsevatest asukatest, see kutsub otsima ja mõtestama ilu ja täislikkust, avastama väliseid vorme ning mõtlema looduse ja inimese kohastumise üle muutuvad maailmas. Näituse autorid on Eesti Kunstiakadeemia disainiteaduskonna keraamika osakonna magistrandid Oksana Teder ja Helena Tuudelepp.
Lisainfot leiab loodusmuuseumi kodulehelt.
 

- Neljapäeval toimub Muhumaal südamekuu matk projekti „Elu alvaritele“ Lõetsa projektialale. Matka juhendavad Keskkonnaameti projektikoordinaatorid Annely Esko ja Bert Holm.
Lisainfo: Annely Esko, annely.esko@keskkonnaamet.ee, 511 6738.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.