Metsaseaduse muutmisest

Keskkonnaministeeriumis on

valmimas metsaseaduse

muutmise eelnõu, millega

seoses on üles

kerkinud mitmeid

küsimusi, millele anname

põhjalikud vastused.

Uus jäätmekava 2014-2020

Uus riigi jäätmekava
keskendub jäätmetekke
vähendamisele.
Lähemalt siin.

Eelinfo

Esmaspäev, 23. jaanuar

- Keskkonnaameti kiirguskaitse büroo peaspetsialist Siiri Koidla osaleb Rahvusvahelise Aatomienergiaagentuuri korraldataval dekomisjoneerimisel tekkinud radioaktiivsete ainete ja jäätmete vabastamise teemalisel seminaril. Seminar kestab esmaspäevast reedeni ning toimub Sofias, Bulgaarias.
 

- KIK avab taotlusvormid toetuse taotlemiseks ettevõtetele ressursitõhususe investeeringuteks. Taotlemine käib läbi E-toetuse keskkonna ja taotlusi saab hakata esitama alates 30.01.2017. Projekte rahastatakse Euroopa Regionaalarengu fondi vahenditest ja toetusmeetme töötas välja Keskkonnaministeerium.
Lisainfot leiab KIKi kodulehelt.

Teisipäev, 24. jaanuar

- Algusega kell 12 toimub Eesti Arhitektuurikeskuses (Põhja puiestee 27a, Tallinn) põlevkivi optimaalse tasustamise uuringu tulemuste avalikustamine, kus osaleb keskkonnaministeeriumi asekantsler Ado Lõhmus.
Lisainfo: Kadri Kauksi, Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja, kadri.kauksi@envir.ee, 626 2832, 5330 3448.
 

- Keskkonnaminister Marko Pomerants viibib teisipäevast kolmapäevani Brüsselis, kus osaleb Eesti EL Nõukogu eesistumise ettevalmistuse raames Euroopa Parlamendi keskkonnakomitee ning kalanduse komitee istungitel. Istungil tutvustavad Malta ministrid oma eesistumise prioriteete. Keskkonnaminister Marko Pomerants kohtub Brüsselis ka Euroopa Parlamendi liikmetega, Euroopa Komisjoni kliima ja energiavoliniku ning ka keskkonnadirektoraadi peadirektoriga. Samuti kohtub minister Rootsi keskkonnaministriga.
Lisainfo: Berit-Helena Lamp, Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja, berit-helena.lamp@envir.ee, 626 2910, 5303 6253.
 

- Keskkonnaameti kiirguskaitse büroo peaspetsialist Jelena Šubina osaleb Euroopa Komisjoni projekti ʺBSS transposition in Medical Sectorʺ seminaril. Seminar kestab teisipäevast kolmapäevani ning toimub Brüsselis.
 

- Teisipäev on jäätmete ringlussevõtu ja korduskasutuseks ettevalmistamise taotlusvooru taotluste esitamise tähtaeg. Toetuse andmise eesmärk on Eestis tekkivate jäätmete ringlussevõtu ja korduskasutuseks ettevalmistamise suurendamine keskkonna kaitsmiseks. Toetusraha jagatakse Euroopa Regionaalarengu fondist ja toetusmeetme töötas välja Keskkonnaministeerium.
Täpsem info KIKi kodulehel.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.