Kuidas looduses liikuda?

1. augustist hakkas kehtima uus igaüheõigus ehk reeglid, mille järgi käituda looduses eramaal.

Lähemalt »

Uus KMH direktiiv

15. mail jõustus uus keskkonnamõju
hindamise direktiiv, mille ülevõtmiseks
on riikidel aega kolm aastat.
Lähemalt »

Uus jäätmekava 2014-2020

Uus riigi jäätmekava
keskendub jäätmetekke
vähendamisele.
Lähemalt »

Ministeeriumid said ühesuguse võrgukodu

Juuni algul võtavad kõik
ministeeriumid kasutusele
sarnase ülesehituse ja
kujundusega veebilehe.

Lähemalt »

Eelinfo

Laupäev, 23. august

Laupäeval osaleb Keskkonnainspektsiooni Järvamaa büroo Paides toimuval Järvamaa ohutuspäeval. Inspektorid tutvustavad Keskkonnainspektsiooni ülesandeid ja tegemisi ning selgitavad huvilistele keskkonnakaitsega seotud küsimusi. Ürituse korraldab Päästeamet.

Lisainfo: Janely Luuk, Keskkonnainspektsiooni Järvamaa büroo juhataja, 681 4921,  580 53982.

 

Laupäeval osaleb Keskkonnainspektsiooni Raplamaa büroo Kohilas toimuval ohutuspäeval, kus inspektorid tutvustavad samuti Keskkonnainspektsiooni tegevust ning selgitavad huvilistele keskkonnakaitsega seotud küsimusi.

Lisainfo: Anneli Liiva, Keskkonnainspektsiooni Raplamaa büroo vaneminspektor, 489 4452, 514 1793.

 

Laupäevast reedeni 29. augustini on võimalik jälgida Matsalu rahvuspargis, Metskülas Viljandi Kolledži rahvusliku ehituse eriala tudengite kivipraktikat vana maakivikeldri korrastamisel. Koolitus algab 23. augustil ajavahemikus kell 10.00 keldriehituse teooria, objekti tutvustamisega. Edasi on võimalik kõikidel järgnevatel päevadel külastada ja jälgida tehtavaid töid - võlvi taastamine, keldrilae kindlustamine, nurkade ülesladumine, uksepiitade vahetus. 29. augustil algusega kell 10.00 toimub keldril tehtu kokkuvõte.

Lisainfo: Krista Kallavus, Keskkonnaameti Hiiu-Lääne-Saare regiooni kultuuripärandi spetsialist, krista.kallavus@keskkonnaamet.ee, 5226 139.

Esmaspäev, 25. august

Esmaspäeval osaleb keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni istungil, kus on arutlusel 2014-2020 eelarveperioodi Euroopa Liidu vahendite kasutamine.

Lisainfo: Berit-Helena Lamp, Keskkonnaministeeriumi pressiesindaja, berit-helena.lamp@envir.ee, 6262910, 53036253.

 

Esmaspäevast neljapäevani toimub Eesti Loodusmuuseumis Noorte Teadlaste linnalaager, kus 3.-5. klassi õpilased saavad osa neljast erinevast uurimispäevast - ees ootavad liblikate ja sambla, linnalooduse, mere ning raba päev. Lisainfo Loodusmuuseumi linnalaagrite kohta siit.

Lisainfo: Agnes Karlson, loodushariduse arenduse spetsialist, agnes@loodusmuuseum.ee, 53 731 799.

Räägi kaasa
riigivalitsemises

Sul on võimalus esitada oma ettepanek või rääkida kaasa otsuste kujunemisel.

Eelnõude infosüsteem

Sul on võimalik jälgida, millised eelnõud on praegu töös ning soovi korral saad ka oma kommentaari esitada või osaleda avalikel konsultatsioonidel.

Osalusveeb

 

Osalusveebis osale.ee saad esitada valitsusele ideid ja ettepanekuid ning koguda allkirju oma idee toetuseks. Iga esitatud idee saab ka valitsuse poolse vastuse.