Esileht » Uudised ja artiklid » Nädala eelinfo » Eelinfo 2013

Keskkonnaministeeriumi nädala eelinfo 25. veebruarist 3. märtsini

Prindi
Esmaspäeval, 25. veebruaril algusega kell 13.50 osaleb keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus Euroopa Liidu asjade komisjoni istungil, kus arutlusel on Eesti seisukohad EL põllumajandus- ja kalandusnõukogu istungil.
Lisainfo: Pille Rõivas, Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik, , 626 2811, 506 4608.

Teisipäeval, 26. veebruaril toimub Brüsselis EL põllumajandus- ja kalandusnõukogu istung, kus osaleb keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus. Istungil toimub ministrite arutelu ühise kalanduspoliitika alusmääruse teemal.
Lisainfo: Pille Rõivas, Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik, , 626 2811, 506 4608.

Teisipäeval, 26. veebruaril algusega kell 15 toimub Anseküla Seltsimajas Viieristi looduskaitseala (Viieristi loodusala ja osa Kura kurgu linnualast) kaitsekorralduskava avalikustamise koosolek. Kaitsekorralduskava koostaja on Consultare OÜ. Kohale on oodatud maaomanikud, kohalikud elanikud, ettevõtjad ja teised asjast huvitatud. Kaitsekorralduskava koostatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.
Lisainfo: Marii Aksiim, Consultare OÜ projektijuht, 5309 8425, ; Gunnar Raun, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, 5569 8339,

Teisipäeval, 26. veebruaril kella 16-18 toimub Pärnu keskraamatukogu (Akadeemia 3) suures saalis loodusõhtu teemal „Legendiloomad ehk putukad kultuuriloos“. Vestlust juhib bioloog ja loodusfotograaf Urmas Tartes, PhD. Loodusõhtul räägitakse piltide vahendusel putukate ja teiste mutukatega seotud legendidest, muistenditest ning pärimustest inimeste kultuuriloos. Heidetakse pilk meie endi vaarisade ja teiste maailma rahvaste putukailma. Loodusõhtu on tasuta.
Registreerimine kuni 25. veebruarini meiliaadressil .
Lisainfo: Merike Palginõmm, Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist, 53404486, .
 
Kolmapäeval, 27. veebruaril algusega kell 14 toimub Keskkonnaministeeriumis kohtumine keskkonnaorganisatsioonide esindajatega. Ümarlaual tutvustavad keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus ja kantsler Rita Annus ministeeriumi selle aasta prioriteete ja olulisemaid tegevussuundi.
Lisainfo: Pille Rõivas, Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik, , 626 2811, 506 4608.

Kolmapäeval, 27. veebruaril esinevad Maa-ameti geoloogia osakonna juhataja kt Reet Roosalu ja geoinfosüsteemide büroo juhataja kt Eduard Pukkonen maavalitsuste planeeringuosakondade ühisseminaril, kus peateemana arutatakse maakonnaplaneeringute koostamist. Reet Roosalu ettekanne keskendub planeeringute koostamisele maardlate aladel. Eduard Pukkoneni ettekanne on teemal „Maakonnaplaneeringu aluskaart, planeeringuandmed ja andmestandardid“.
Seminari korraldab Ida-Viru Maavalitsus koos Siseministeeriumi planeeringute osakonnaga ja see toimub Alutaguse puhkekeskuses.
Lisainfo: Agnes Jürgens, Maa-ameti avalike suhete nõuniku kt,

Kolmapäeval, 27. veebruaril algusega kell 16 toimub Keskkonnaameti Viru regiooni Rakvere kontori saalis (Kunderi 18, Rakvere) Järveoja hoiuala kaitsekorralduskava perioodiks 2013–2022 eelnõu tutvustamine. Kava koostaja on FIE Silvia Pihu. Tööd rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest. Koosolekule on oodatud maaomanikud, kohalikud elanikud, ettevõtjad ja teised asjast huvitatud. Kava tööversiooniga on võimalik tutvuda siin . Parandusettepanekuid kaitsekorralduskava kohta saab esitada kuni 6. märtsini Keskkonnaameti Viru regioonile (Kunderi 18, 44307 Rakvere) või e-posti aadressil .
Lisainfo: Riina Kotter, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, 503 7128, ; Silvia Pihu, , 523 6319

Kolmapäeval, 27. veebruaril kella 16-18 toimub Jõhvi Keskraamatukogus (Rakvere 13a) loodusõhtu “Ingmar Muusikus ja Juhani Püttsepp: Sammud omas Eestis”. 
Näeme ja kuuleme Ingmar Muusikuse ja Juhani Püttsepa muljeid sellest, missugune paistab Eestimaa siis, kui võtta aega ja kõndida see üht- või teistpidi läbi. Ingmar Muusikus on suurepärane fotograaf ja Juhani Püttsepp on muheda ja mõnusa sõnaseadmisoskusega bioloogiharidusega kirjamees. Osalemine on tasuta.
Lisainfo: Heldi Aia, Keskkonnaameti Viru regiooni keskkonnahariduse spetsialist, 53475093,

Kolmapäeval, 27. veebruaril algusega kell 13 toimub Kadrina Vallavalitsuse saalis (Rakvere tee 14, Kadrina) Loobu jõe hoiuala kaitsekorralduskava avalikkuse kaasamise koosolek. Kaitsekorralduskava koostaja on FIE Silvia Pihu. Kohale on oodatud maaomanikud, kohalikud elanikud, ettevõtjad ja teised asjast huvitatud.
Kaitsekorralduskava Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.
Lisainfo: Silvia Pihu, 5236319, ; Imbi Mets,
Keskkonnaameti looduskasutuse spetsialist, 3295543,

Kolmapäeval, 27. veebruaril algusega kell 15 toimub Rakke Kultuurikeskuse väikeses saalis Seljamäe hoiuala ja Edru väike-konnakotka püsielupaiga kaitsekorralduskava perioodiks 2013-2022 koostamise avalikkuse kaasamiskoosolek.  Kaitsekorralduskava koostaja on OÜ Adepte Ekspert. Kava tööversiooniga on võimalik tutvuda siin.
Kohale on oodatud maaomanikud, kohalikud elanikud, ettevõtjad ja teised asjast huvitatud. Parandusettepanekuid kaitsekorralduskava kohta saab esitada kuni 6. märtsini Keskkonnaameti Viru regioonile (Kunderi 18, 44307 Rakvere) või e-posti aadressil . Tööd Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.
Lisainfo: Kairi Nurme, Keskkonnaameti kaitse planeerimise spetsialist, 325 8404, ; Piret Toonpere, Adepte Ekspert OÜ, 5059914, 

Neljapäeval, 28. veebruaril algusega kell 13 külastab keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus Soomaa rahvusparki, et tutvuda suurkiskjate loendusmetoodikatega.
Lisainfo: Pille Rõivas, Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik, , 626 2811, 506 4608.

Neljapäeval, 28. veebruaril algusega kell 18 Otepää gümnaasiumi aulas loodusõhtu “Urmas Abel ja Tarmo Evestus: Varakevadised hääled Otepää metsades”. Eesti Ornitoloogiaühingu liikmed Urmas Abel ja Tarmo Evestus tutvustavad varakevadist melu Otepää kandi metsades. Lähemalt peatume trummeldajatest rähnide ja huikajatest kakkude tegemistel. Õhtu lõpetab väike ergutav mälumäng.
Loodusõhtu on tasuta! Korraldajad on Keskkonnaamet, Otepää Loodusselts ja Otepää Kultuurikeskus, ürituse läbiviimist toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Lisainfo: Margit Turb, Keskkonnaameti keskkonnahariduse spetsialist
tel 766 9293, 518 6747,

Reedest pühapäevani, 1. - 3. märtsini osaleb Keskkonnainspektsioon järjekordselt koos teiste riigiasutustega (Veeteede Amet, Politsei- ja Piirivalveamet, Päästeamet, Eesti Meteoroloogia ja Hüdroloogia Instituut, Riigi Infokommunikatsiooni sihtasutus) Pirita messikeskuses toimuval meremessil. Iga ametkond selgitab oma valdkonnaga seotud teemasid. Keskkonnainspektsioon selgitab kalapüügiga seotud küsimusi ning muid keskkonnanõudeid, mida kalastajad, veesõidukite omanikud ning looduses liikujad peavad silmas pidama. Jagame ka vastavasisulist infomaterjali.
Lisainfo: Leili Tuul, Keskkonnainspektsiooni avalike suhete nõunik, 696 2227, 5347 9214,


Eelinfo koostas:
Pille Rõivas
Keskkonnaministeeriumi avalike suhete osakonna nõunik
626 2811, 506 4608