Esileht » Uudised ja artiklid » Uudised 2008

Lähi-aastatel paraneb Põlva maakonna neljas omavalitsuses joogivee kvaliteet

Prindi
Reedel, 25. juulil algusega kell 11 toimub AS-is Põlva Vesi (Toominga 2a, Põlva) Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfondi projekti raames veevarustuse ja kanalisatsioonitorustike ehitustööde avamine ning pressikonverents.

Ajavahemikul 3. aprill - 2. juuni 2008 sõlmis AS Põlva Vesi erinevate lepingupartneritega kokku 22 töövõtulepingut. Nüüdseks juba alustatud tööde käigus rajatakse 37,6 km kaevikut veevarustuse ja kanalisatsioonitorustike uuendamiseks ja ehitamiseks Põlva linnas ning Põlva, Räpina ja Ahja vallas. Samuti rajatakse Ahja asulasse uus veetöötlusjaam ning teostatakse Põlva veetöötlusjaama laienduse I etapp.

Sõlmitud lepingute kogumaksumuseks on 134,5 miljonit krooni. Töödega alustati juba aprillis 2008 ning 2009. aasta lõpuks saavad Põlva linna ja Põlva, Räpina ning Ahja valla elanikud tarbida igati euronõuetele vastavat joogivett.

Veemajandusprojekti rahastab Euroopa Liidu Ühtekuuluvusfond 85 %, Keskkonnainvesteeringute Keskus 5% ning kohalikud omavalitsused 10% ulatuses.

AS Põlva Vesi lepingupartneriteks on AS Merko Ehitus, AS Water Ser Lõuna-Eesti, AS Skanska EMV, OÜ Veetee, AS Water Ser Ehitusjuhtimine.


Lisainfo:
Kristo Kivisaar,
AS Põlva Vesi arendusjuht
799 4276

Ane Vigel,
AS Põlva Vesi juhiabi
799 1940

Silja Luup,
SA Keskkonnainvesteeringute Keskus kommunikatsioonispetsialist
627 4127, 525 7808